Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Domowe sposoby na wzdęcia – wybierz najskuteczniejsze

Domowe sposoby na wzdęcia pozwalają pozbyć się dyskomfortu, uczucia twardego brzucha i bólów w  podbrzuszu. Wzdęcia zwykle nie występują rano, nasilają się w ciągu dnia i są najsilniejsze wieczorem. Istnieją skuteczne sposoby, które zapobiegają ich powstaniu albo umożliwiają ich usunięcie, kiedy już powstaną. Jakie? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

co jesc na zylaki

Dieta na żylaki – warto jej spróbować!

Dieta na żylaki jest bardzo ważna, jeśli nie chcemy pogorszyć związanej z nimi sytuacji. Powinna ona zawierać wszelkie niezbędne minerały jak miedź, czy bioflawonoidy wspomagające gojenie naczyń krwionośnych. Powinna także dostarczać witamin, np. witaminę P. mającą działanie przeciw żylakowe. Co w takim razie należy jeść w trakcie diety na żylaki, a także jakie produkty i […]

masaz zylakow

Domowe sposoby na żylaki – które wybrać?

Domowe sposoby na żylaki działają doraźnie, choć mogą również przynosić długofalową ulgę. Są łatwe w przygotowaniu, a produkty do ich przygotowania znajdują się niemal w każdej kuchni. Dzięki temu stanowią łatwy i powszechnie dostępny sposób, aby pozbyć się uciążliwych żylaków, a także zapobiegać ich powstawaniu. To również stosunkowo tanie rozwiązanie, biorąc pod uwagę dostępność potrzebnych składników. […]

zmeczone nogi

Uczucie ciężkich nóg – jak je pokonać?

Uczucie ciężkich nóg to problem dosyć powszechny, zwłaszcza wśród osób prowadzących siedzący tryb życia. Niestety, problem ten może być nie tylko uciążliwy, ale i niebezpieczny, zwłaszcza jeśli jego źródłem są żylaki. Dobrze byłoby więc poznać przyczyny oraz objawy ciężkich nóg. Warto także dowiedzieć się tego, w jaki sposób pozbyć się problemu bądź mu zapobiec.

problematyczne zylaki

Leczenie żylaków – co warto wiedzieć?

Leczenie żylaków może odbywać się na naprawdę wiele różnego rodzaju sposobów. Jeżeli mamy żylaki, leczenie powinno być wszechstronne. Wówczas istnieją największe szanse na uzyskanie satysfakcjonującej poprawy. Dobrze jest więc odpowiednio zaplanować terapię. Warto poznać różnego rodzaju metody stosowane w leczeniu żylaków i wybrać te, które odpowiadają nam najbardziej.

menopauza

Dieta przy menopauzie – co warto wiedzieć?

Dieta przy menopauzie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wszystko dlatego, że przedstawicielki płci pięknej coraz częściej poszukują naturalnych metod radzenia sobie z objawami przekwitania. Zanim jednak zastosujemy konkretną dietę, dobrze byłoby dowiedzieć się, jakiego rodzaju żywność służy przedstawicielkom płci pięknej, które zmagają się z menopauzą.

menopauza rysunek

Domowe sposoby na menopauzę – 5 najlepszych metod!

Domowe sposoby na menopauzę to skuteczna metoda na złagodzenie objawów, związanych z przekwitaniem. W poniższym opracowaniu można znaleźć informacje o tym, jakie są najlepsze naturalne sposoby na menopauzę. Zapraszamy do lektury.

tabletki ziolowe na menopauze

Tabletki na menopauzę – jak mądrze wybrać?

Tabletki na menopauzę cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż charakteryzują się one naprawdę dużą skutecznością. Jeżeli dokucza nam menopauza, tabletki powinny być jednak wybierane starannie. W przeciwnym razie, o skuteczności możemy zapomnieć. Na szczęście, mamy naprawdę wiele interesujących rozwiązań do wyboru.

model jelit

Oczyszczanie jelit – co warto wiedzieć?

Oczyszczanie jelit cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Nie da się bowiem ukryć, że z tymi organami wiążą się rozmaite dolegliwości. Oczyszczanie ma na celu złagodzenie bądź pozbycie się ich. Trzeba jednak mieć świadomość, w jaki sposób należy się do tego zabrać. Nie wszystkie sposoby są bowiem skuteczne i bezpieczne. Na szczęście, istnieje sporo metod, dzięki którym […]

zylaki u kobiety

Żylaki – przyczyny powstawania

Jeśli chodzi o żylaki, przyczyny są dość dobrze rozpoznane. W ten sposób łatwiej jest wprowadzić działania profilaktyczne. Osoby, u których nie występują genetyczne uwarunkowania mogą skutecznie przeciwdziałać tej dolegliwości. Dzięki temu ich nogi mogą być dłużej zdrowe, a życie bardziej komfortowe. Bez uczucia ciężkich i zmęczonych nóg. Jak zatem wpłynąć na ich lepsza kondycję? Najpierw poznajmy przyczyny żylaków […]

kobieta z menopauza u lekarza

Menopauza – jak ją rozpoznać?

Menopauza to czas, w którym organizm kobiety poddawany jest wielu zmianom kończącym okres płodności. Menopauza charakteryzuje się specyficznymi objawami. Jakimi? Dowiesz się z tego artykułu.

koncentrowanie mysli

Zioła na koncentrację

Zioła na koncentrację są bez wątpienia godne uwagi wszystkich tych, którzy narzekają na problemy z pamięcią. Trzeba zaś przyznać, że trudności z koncentracją przytrafić się mogą zarówno kobietom jak i mężczyznom w różnym wieku. Jeżeli zależy nam jednak na skuteczności ziół, muszą zostać one starannie przez nas wybrane. 

swieza trawa cytrynowa

Trawa cytrynowa – wpływ na zdrowie

Trawa cytrynowa jest znana praktycznie na całym świecie. Wykorzystywana jest nie tylko w kuchni. Bardzo często roślina znajduje swoje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym lub medycynie. W wielu krajach roślina uprawiana jest właśnie ze względu na właściwości zdrowotne. W tym artykule dowiedzieć się jak działa trawa cytrynowa oraz w leczeniu, jakich schorzeń może pomóc. Trawa cytrynowa […]

wzrok

Zioła na wzrok. Jakie zioła pić na poprawę wzroku?

Zioła na wzrok mają w obecnych czasach bardzo duże znaczenie. Każdego dnia oczy wykonują ciężką pracę. Męczy je długie czytanie, przesiadywanie przed ekranami komputera, telewizora czy też telefonu. Przedłużająca się jazda samochodem również nie wpływa na nie dobrze. Wszelkie czynności wymagające trwającego przez wiele minut i godzin wpatrywania się nadwyrężają narządy wzroku powodując w konsekwencji […]

myslacy mezczyzna

Zioła na pamięć. Jakie zioła pić na lepszą pamięć?

Zioła na pamięć cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo terapia ziołowa może okazać się wyjątkowo skuteczna. Co więcej, nie sposób odmówić jej bezpieczeństwa, o ile będziemy unikać ziół, które są nam przeciwwskazane. Jakie więc gatunki ziół są polecane na poprawę naszej pamięci?

zyly z cholesterolem

Zioła na cholesterol

Zioła na cholesterol zainteresują większość osób, które borykają się z podwyższonym poziomu tak zwanej złej frakcji cholesterolu. Dlaczego warto je stosować? Przede wszystkim dlatego, iż są one nie tylko skuteczne, ale również bezpieczniejsze niż wiele leków. Trzeba jednak wiedzieć, które zioła należałoby wybrać, jeśli chcemy na dłużej pokonać zły cholesterol.

naturalna herbatka oczyszczajaca

Herbatka oczyszczająca – co warto wiedzieć?

Herbatka oczyszczająca cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn. Nie sposób nie zauważyć, że jest to naturalny oraz bezpieczny sposób na pozbycie się toksyn zanieczyszczających nasz organizm. Zanim jednak sięgniemy po konkretną mieszankę, warto zastanowić się nad tym, jakie zioła powinny wchodzić w jej skład.

suszone liscie melisy

Zioła na układ krążenia

Zioła na układ krążenia to doskonałe rozwiązanie dla kobiet oraz mężczyzn ceniących sobie naturalne wzmocnienie serca. Nie da się bowiem ukryć, że ze schorzeniami układu krążenia oraz serca boryka się mnóstwo osób. Zioła mogą pomóc w uporaniu się z już istniejącymi dolegliwościami, ale równie dobrze mogą być stosowane profilaktycznie. Na jakie zioła na układ krążenia […]

problemy z tarczycą

Zioła na tarczycę

Zioła na tarczycę interesują coraz większą liczbę osób, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami tarczycy. Trzeba jednak wiedzieć, jakie zioła na tarczycę należy stosować. Niektóre z nich mogą być bowiem polecane przy niedoczynności, ale przy nadczynności już niekoniecznie. Nie brakuje i ziół, które działają dobrze zarówno na nadczynność jak i na niedoczynność tego gruczołu.

miazdzyca zyl

Zioła na miażdżycę

Zioła na miażdżycę mogą okazać się bardzo pomocne w walce z tym dość powszechnym schorzeniem. Możemy stosować solo poszczególne ich gatunki lub też zdecydować się na zakup mieszanki ziołowej. Warto dowiedzieć się tego, które zioła na miażdżycę przynoszą najlepsze rezultaty. Wówczas będziemy wiedzieć jakie produkty wybierać w sklepach zielarskich.

wspomaganie trawienia ziolami

Wspomaganie trawienia – co warto wiedzieć?

Wspomaganie trawienia jest bardzo potrzebne, aby nasz układ pokarmowy mógł funkcjonować bez zarzutu. Niestety, ciężkie i obfite w tłuszcz pokarmy mogą zaszkodzić naszemu żołądkowi. Ich spożycie nierzadko wywołuje przykre problemy gastryczne. Dobrze jest więc poznać skuteczne sposoby na wspomaganie pracy żołądka, które pomogą uniknąć nam ewentualnych nieprzyjemności.

tatarak zwyczajny

Tatarak – co warto wiedzieć?

Tatarak to jedno z najpopularniejszych ziół. Jeśli chcemy pić kłącze tataraku, właściwości tej rośliny powinny być nam znane. Zanim jednak sięgniemy po tę roślinę, dobrze dowiedzieć się czegoś na jej temat. Warto także zapoznać się z ewentualnymi przeciwwskazaniami do picia tataraku. Wówczas kuracja będzie nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna.

mezczyzna ze zgaga

Zgaga, dieta i inne działania

W chorobie, jaką jest zgaga, dieta ma duże znaczenie. Jej głównym zadaniem jest złagodzenie nieprzyjemnych objawów, w tym pieczenia i kwaśnego posmaku w ustach. Podstawowe zasady obejmują zatem unikanie tłuszczu oraz zalecają aktywność fizyczną. Potwierdza to regułę, że osoby otyłe częściej cierpią na refluks. Co jeść na zgagę? Jakie produkty są wskazane, a których należy unikać? Jak […]

kobieta z freluksem

Refluks – czym jest?

Refluks to przypadłość, która związana jest z cofaniem treści żołądkowej  z powrotem do przełyku. Zwykle pojawia się wtedy zgaga, a objawy nasilają się w pozycji leżącej lub po obfitym posiłku. Co to jest refluks? Jak go leczyć? Dowiesz się z tego artykułu.

kobieta cierpiaca na zgage

Zgaga – wszystko co musisz o niej wiedzieć

Zgaga może dawać się we znaki zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Palące uczucie po posiłku może być niezwykle uciążliwe. Nieprzyjemne ciepło, które da się odczuć w klatce piersiowej i gardle zdaje się być nie do pokonania i nadchodzi falami. Skąd się bierze zgaga i jak jej zaradzić? Czy farmakologiczne środki to jedyna […]

herbata na zgage

Herbata na zgagę – jaką pić?

Herbata na zgagę cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż stanowią one remedium na przykre pieczenie w przełyku. Nie ulega wątpliwości, że wiele osób zastanawia się nad tym, jaka herbata na zgagę. Na szczęście, w sklepach zielarskich znajdziemy mnóstwo interesujących rozwiązań. […]

nadkwasota zoladka

Nadkwasota – na czym polega?

Nadkwasota to powszechna dolegliwość układu pokarmowego, która objawia się: wzdęciami, zgagą, nudnościami, odbijaniem kwaśnej treści żołądka czy zaparciami. Ponadto nadkwasota może wywoływać pieczenie za mostkiem. Jakie są jej przyczyny? Jak ją leczyć? Dowiesz się z tego artykułu.

mezczyzna z wzdeciami

Zioła na wzdęcia

Zioła na wzdęcia to surowce roślinne, które swoim działaniem pomagają łagodzić objawy dokuczliwych wzdęć, które są jedną z najczęstszych dolegliwości jelitowo – żołądkowych. Cierpi na nie nawet 40% społeczeństwa. Jedną z metod łagodzenia objawów wzdęć jest regularne spożywanie ziołowych naparów i herbatek. Jakie zioła na wzdęcia wykazują właściwości łagodzące uciążliwe objawy oraz jak często je […]

picie szałwii

Szałwia

Szałwia jest jednym z najpopularniejszych ziół, zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród przedstawicielek płci pięknej. Większości z nas kojarzy się ona z płukankami na ból zębów czy gardła. Okazuje się jednak, że właściwości szałwii są wyjątkowe i pomaga ona nie tylko na ból gardła. Zanim jednak sięgniemy po napar z tego ziela, warto je poznać […]

dietetyczne jedzenie

Zioła na nadwagę

Zioła na nadwagę mają wiele zalet, które warto poznać. Oprócz dobrego wpływu na proces utraty wagi, mają właściwości lecznicze i zdrowotne. Pomagają w oczyszczeniu organizmu i poprawie samopoczucia. Jakie są najskuteczniejsze zioła na nadwagę i które wybrać?

pieczenie zgaga

Zgaga w ciąży – co warto wiedzieć?

Zgaga w ciąży to popularna przypadłość, która objawia się charakterystycznym paleniem i pieczeniem w przełyku. Niektóre z kobiet doświadczają tego problemu już od pierwszych tygodni ciąży, inne później. Aby przeciwdziałać uciążliwym objawom, można jednak stosować proste domowe sposoby na zgagę w ciąży, które przynoszą ulgę, ale nie szkodzą dziecku.

kobieta z zaparciami

Zioła na zaparcia

Zioła na zaparcia są bardzo chętnie stosowane przez osoby borykające się z tym uciążliwym problemem. Trzeba zaś przyznać, że ta dolegliwość dotyka coraz więcej osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jeżeli zależy nam na tym, aby zioła na zaparcia przyniosły pożądane rezultaty, zadbajmy o jak najwcześniejsze rozpoczęcie kuracji. Pamiętajmy również o tym, aby używać odpowiednich […]

wizualizacja jelit

Zioła na jelita

Zioła na jelita to naturalne środki pozwalające uśmierzyć przykre dolegliwości związane z drobnymi problemami zdrowotnymi. Są też nieocenioną pomocą w walce ze znacznie poważniejszymi jednostkami chorobowymi. Na jakie zioła na żołądek i jelita warto postawić, aby zniwelować różnorodne przypadłości? 

ciezarna kobieta

Wzdęcia w ciąży – co trzeba wiedzieć?

Wzdęcia w ciąży to problem dość powszechny oraz niestety bardzo uciążliwy. Nie sposób nie zauważyć, że mogą one odbierać przyszłej matce radość ze swojego wyjątkowego stanu. Na szczęście, wzdęty brzuch w ciąży to problem, z którym skutecznie można walczyć. Trzeba jednak wiedzieć, jakiego rodzaju metody walki warto stosować. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje picie […]

kobieta ze wzdeciami

Wzdęcia – jak je zwalczyć?

Wzdęcia to bardzo powszechny i wyjątkowo uciążliwy problem, który może dotknąć każdego. Powszechne są między innymi wzdęcia w ciąży. Na szczęście, istnieją skuteczne metody walki z tym problemem. Zanim jednak zastosujemy jakąś konkretną metodę, warto dowiedzieć się, co na wzdęcia ma szansę zadziałać.

melisa na uspokojenie

Melisa – co warto o niej wiedzieć?

Melisa to jedno z najpopularniejszych ziół. Większość z nas traktuje ją jako remedium na zszargane nerwy. Okazuje się jednak, że ma ona zdecydowanie więcej cennych właściwości. Zanim jednak sięgniemy po to ziele, dobrze byłoby dowiedzieć się, jak należy je pić. Ponadto, zawsze należy poznać przeciwwskazania do picia melisy. Może się bowiem okazać, że mimo jej […]

rumianek pospolity

Rumianek – co warto wiedzieć?

Rumianek stanowi jedno z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych ziół. Sięgają po nie zarówno mężczyźni, jak i przedstawicielki płci pięknej. Czemu roślina ta zawdzięcza swoją popularność? Przede wszystkim wszechstronnemu działaniu, a także bezpieczeństwu. Napar z rumianku lekarskiego można podawać nawet małym dzieciom. Zanim jednak po niego sięgniemy, warto dowiedzieć się czegoś na temat tej rośliny.

liscie miety

Mięta na zgagę – czy warto?

Mięta na zgagę to jedno z najpopularniejszych i najchętniej pitych ziół. Nie ma się temu co dziwić, gdyż napar z mięty charakteryzuje się dość dużą skutecznością oraz przede wszystkim bezpieczeństwem stosowania. Ponadto, na uwagę zasługuje atrakcyjny smak i zapach herbaty miętowej. Zanim jednak sięgniemy po to zioło, warto dowiedzieć się, czy mięta jest dobra na […]

ziola na refluks przelyku

Zioła na refluks – co warto wiedzieć?

Zioła na refluks cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nie ma się temu co dziwić, gdyż zioła są skutecznym oraz bezpiecznym sposobem na pozbycie się przykrych dolegliwości związanych z refluksem. Zanim jednak sięgniemy po konkretną mieszankę, warto dowiedzieć się, jakie zioła na refluks mają szansę być najskuteczniejsze. Na szczęście, pomocnych […]

suszona melisa

Zioła na zgagę. Które z nich wybrać?

Zioła na zgagę powinny zainteresować każdego, komu dokucza zgaga. Dlaczego warto im zaufać? Przede wszystkim ze względu na ich dużą skuteczność. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, iż herbata na zgagę jest na ogół bezpieczniejszym rozwiązaniem niż stosowanie leków. Jeśli używamy ziół, istnieje bowiem znaczne mniejsze ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

test na cukrzyce

Zioła na cukrzycę

Zioła na cukrzycę bez wątpienia powinny nas zainteresować, jeżeli zmagamy się z tym przewlekłym schorzeniem. Zioła na obniżenie cukru są szczególnie pomocne dla osób, które zmagają się z cukrzycą w początkowym jej stadium. Mogą jednak stanowić wsparcie na każdym etapie schorzenia. Istotne jest jednak to, aby starannie wybrać mieszankę ziołową, z której zamierzamy skorzystać.

ziola przeciw zylakom

Zioła na żylaki – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Zioła na żylaki cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród osób, które cenią sobie domowe sposoby walki z tym uporczywym schorzeniem. Regularnie spożywane mieszanki ziół mogą okazać się skuteczne, a nawet bardzo skuteczne, pod warunkiem, że wybierzemy je starannie. Które zioła na żylaki są więc naszej uwagi i jak często należy je pić?

model nerki

Zioła na nerki

Zioła na nerki mają bardzo szerokie działanie. Przede wszystkim pobudzają wydzielanie moczu, przyspieszają usuwanie toksyn z organizmu, a tym samym działają przeciwobrzękowo. Jednocześnie pomagają w leczeniu wielu chorób układu moczowego. Zarówno pacjenci, jak i lekarze zdają sobie sprawę z ich prozdrowotnego i leczniczego działania. Jakie zioła na nerki wybrać?

model wątroby

Zioła na wątrobę

Zioła na wątrobę pozwolą Ci w sposób naturalny wspomóc pracę największego gruczołu w Twoim ciele. Wątroba wchodzi w skład układu pokarmowego i ma niesamowitą zdolność do samoregeneracji. Ciężkostrawna dieta oraz alkohol osłabiają jej pracę, jednak wątroba jest strażnikiem, który chroni Twój organizm przed szkodliwymi substancjami i warto zadbać o jej dobre funkcjonowanie, szczególnie, że sama […]

świeży skrzyp

Zioła na żołądek

Zioła na żołądek są bardzo powszechnie stosowane, zwłaszcza przez te osoby, które cenią sobie naturalne metody walki z dolegliwościami żołądkowymi. Trzeba zaś przyznać, że jest ich całe mnóstwo. Zanim jednak zaczniemy stosować konkretną terapię, musimy dowiedzieć się jakie są zioła dobre na żołądek. Poznanie ich cennych właściwości ułatwi nam wybór skutecznej mieszanki ziołowej.

nasiona siemienia lnianego

Zioła na trawienie

Zioła na trawienie zyskują na popularności. Czerpanie z naturalnych dóbr matki natury okazało się skuteczne we wspieraniu organizmu. Coraz głośniejsze mieszanki ziół zyskują swoich wielbicieli.

lekarz z modelem prostaty

Zioła na prostatę

Zioła na prostatę to bardzo często wybierana kuracja, którą niemal każdy mężczyzna może przeprowadzić w domowych warunkach. Jej zaletą jest przede wszystkim skuteczność oraz to, że nie wiąże się z nią aż tyle skutków ubocznych co ze stosowaniem niektórych leków. Po które zioła na prostatę warto byłoby jednak sięgać?

skrzyp polny

Zioła na nadkwasotę żołądka

Zioła na nadkwasotę żołądka neutralizują działanie kwasów żołądkowych, przywracając sprawne funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Aby zioła na nadkwasotę żołądka działały skutecznie, należy je systematycznie zażywać, zgodnie z instrukcją z opakowania. Najlepiej sprawdzają się w postaci naparów i herbatek, spożywanych na ciepło.

kobieta podczas menopauzy

Zioła na menopauzę – jakie wybrać?

Zioła na menopauzę mogą przyczynić się do łagodzenia nieprzyjemnych objawów klimakteriów i ułatwić codzienne funkcjonowanie, mimo pojawiających się dolegliwości. Tak jak w przypadku każdej terapii należy jednak przestrzegać zaleceń dołączonych do opakowania i nie nadużywać ziół. Jakie zioła na menopauzę wybrać? Dowiesz się z tego artykułu.

zylaki odbytu

Zioła na hemoroidy

Zioła na hemoroidy powinny być stosowane przez każdego, kto chce spróbować domowych metod walki z tym uporczywym schorzeniem. Jeżeli naszym problemem są hemoroidy, zioła powinny być stosowane systematycznie. W przeciwnym bowiem razie efekty nie pojawią się. Warto również dowiedzieć się, które zioła na hemoroidy mają największą szansę na przyniesienie nam długotrwałej ulgi.

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!