Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Zioła na żylaki – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Zioła na żylaki cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem wśród osób, które cenią sobie domowe sposoby walki z tym uporczywym schorzeniem. Regularnie spożywane mieszanki ziół mogą okazać się skuteczne, a nawet bardzo skuteczne, pod warunkiem, że wybierzemy je starannie. Które zioła na żylaki są więc naszej uwagi i jak często należy je pić?

Zioła na żylaki – które z nich pomogą?

Jak już wspomniano na wstępie, zioła na żylaki mają szansę okazać się skuteczne. Możemy popijać solo poszczególne gatunki ziół lub też postawić na gotowe mieszanki. Te drugie mogą okazać się zdecydowanie skuteczniejsze, jeśli zależy nam na przeciwdziałaniu żylakom. W poniższej tabeli wskazano oraz scharakteryzowano zioła, które mogą okazać się pomocne w walce z żylakami:

Ziele karczocha Mimo, że ziele to wspiera głównie układ trawienny i wątrobę, można mu przypisać także działanie antyoksydacyjne. Z tego też względu ziele to chroni przed powstawaniem pajączków na nogach.
Ziele fiołka trójbarwnego Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jakie zioła na żylaki stosować, powinniśmy zainteresować się także fiołkiem trójbarwnym. Ziele to działa silnie przeciwzapalnie. Wzmacnia także kruche naczynia krwionośne i zapobiega ich pękaniu.
Ziele melisy Melisa to zioło, które kojarzy nam się przede wszystkim z właściwościami uspokajającymi i relaksującymi. Okazuje się, że z tego samego względu może ona okazać się pomocna w walce z żylakami. Regularne picie mieszanki zawierającej melisę pomoże uspokoić się nie tylko naszemu umysłowi, ale i ciału. Wówczas nasze nogi będą zdecydowanie mniej napięte i obolałe.
Owoc głogu Leczenie żylaków ziołami może być możliwe także dzięki głogowi. Owoc głogu jest kojarzony głównie z pozytywnym wpływem na serce. Nie da się jednak ukryć, że ziele to znacząco poprawia krążenie, także to w nogach. Z tego też względu nie musimy borykać się z uczuciem ciężkich i obolałych łydek.
Owoc kminku Sam kminek nie jest w stanie ochronić nas przed pojawianiem się żylaków. Dobrze byłoby jednak, gdyby znalazł się on w mieszance przeciwko żylakom. Kminek jest bowiem bardzo smaczny i dzięki niemu mieszanka zioła zyska niepowtarzalny smak.
Owoc jarzębiny Zioła te stanowią niezwykle bogate źródło flawonoidów. Z tego też względu ziele to powoduje uszczelnienie naczyń krwionośnych, a także zapobiega pojawianiu się widocznych pajączków na naszych nogach.
Ziola na zylaki

Wypróbuj
SKUTECZNĄ MIESZANKĘ ZIÓŁ NA ŻYLAKI VenoHerbs

Zioła na żylaki – jakich efektów możemy się spodziewać?

napar z karczocha

Wymienione w powyższym akapicie zioła na żylaki mają szansę okazać się bardzo skuteczne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zioła na żylaki w żadnym razie nie powinny nam zastąpić wizyty u lekarza specjalisty. W niektórych bowiem przypadkach zioła to za mało i konieczne jest wdrożenie specjalistycznego leczenia. Nawet wtedy jednak warto stosować zioła, bo mogą one wspomóc tradycyjne metody lecznicze. Jakich efektów możemy się więc spodziewać dzięki ziołom? Przede wszystkim możemy liczyć na:

  • wzmocnienie naczyń krwionośnych
  • redukcję obrzęku i bólu
  • zlikwidowanie stanu zapalnego

Jeżeli zależy nam na uzyskaniu w miarę trwałych oraz przede wszystkim satysfakcjonujących nas rezultatów, musimy mieć na uwadze systematyczne stosowanie wybranych przez nas mieszanek ziołowych – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

ekstrakt z melisyJeżeli chcemy trwale zlikwidować żylaki, leczenie ziołami musi być prowadzone systematycznie. Wybraną przez nas mieszankę ziołową najlepiej byłoby popijać najlepiej dwa razy w ciągu każdego dnia. Satysfakcjonujące nas rezultaty będą miały szansę pojawić się nie wcześniej jak po dwóch lub nawet trzech tygodniach codziennego popijania.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że stosowanie starannie wyselekcjonowanych mieszanek ziołowych może okazać się skuteczne w walce z żylakami. Dzięki ziołom wzmocnimy naczynia krwionośne, a także zapobiegniemy bólowi i obrzękom. Trzeba jednak pamiętać, że warunkiem skuteczności ziół jest ich regularne stosowanie.

FAQ – zioła na żylaki

  1. Gdzie kupić skuteczne zioła na żylaki?

Zioła na żylaki zakupimy przede w dobrej jakości sklepach zielarskich. Możemy poszukiwać ich również w niektórych aptekach oraz w drogeriach, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych.

  1. Czy trzeba robić przerwy w piciu ziół?

Mieszanka ziołowa musi być bez wątpienia popijana regularnie, jeżeli chcemy, aby pojawiły się efekty. Nie wolno również zapominać o robieniu przerw. Najlepiej zrobić dwutygodniową przerwę po miesiącu picia ziół, a potem w razie potrzeby powtórzyć kurację.

  1. Co robić, jeśli zioła na żylaki nie działają?

Jak już wspominano powyżej, na efekty stosowania ziół na żylaki trzeba poczekać przynajmniej kilka tygodni. Jeżeli mimo to, nie widzimy efektów, należy skonsultować się z lekarzem. Oczywiście zawsze warto zastanowić się również nad tym, czy stosujemy odpowiednią dawkę mieszanki ziołowej. Zawsze więc przestrzegajmy zaleceń dotyczących dawkowania produktów. Zazwyczaj są one zawarte na opakowaniach poszczególnych mieszanek ziołowych.


Bibliografia

  1. Milczarek-Szalkowska H., Zioła z miodem przeciwko żylakom, Pszczelarz Polski 2/2007, s. 27.
  2. Irena Matławska, Leki roślinne w terapii guzków krwawniczych odbytu, Borgis – Postępy Fitoterapii 3-4/2002, s. 70-74.
  3. Katarzyna Możdżeń, Natalia Cebula, Beata Barabasz Krasny, Rośliny stosowane w preparatach przeciwbólowych dostępnych w sprzedaży, Poznań 2020, s. 45.
  4. Magdalena Kilar, Janusz Kilar, Wykorzystanie kozieradki pospolitej (Trigonella foenum-graecum L.) w zielarstwie i fitoterapii, Herbalism 1/2016, s. 90.

8 comments

  1. red.velvet.cake

    Zwykle byłam sceptyczna co do tego czy zioła są skuteczne, ale ostatnio sama się przekonałam, że to rzeczywiście dobra metoda nawet jeżeli nie na wyleczenie to po prostu na poprawienie stanu organizmu. Zresztą, tak na logikę, one musza przecież jakoś działać skoro leczyły się nimi całe pokolenia zanim wynaleziono na coś profesjonalne środki medyczne.

  2. Urszula K.

    Dobrze że artykuł wspomina o tej systematyczności bo nic mnie tak jak ludzie którzy napiją się ziółek dwa albo trzy razy w tygodniu i dziwią się że efekty są minimalne xD Ogólnie tego typu napary wydają się dobrym sposobem na zmniejszenie żylaków.

  3. Kupowałam te zioła na żylaki swojej mamie i rzeczywiście było widać redukcje obrzęku, więc brzmią jak dobry pomysł jako wsparcie dla jakiegoś konkretniejszego leczenia i ulżenie osobie z dolegliwością.

  4. Jeżeli te zioła będą regularnie pite i będą wsparciem to na pewno pomogą, nie wiem czemu miałyby nie pomóc na żylaki. Ja wie, że niektórzy maja awersje do pilnowania systematycznego brania czegokolwiek, do tego robienie sobie naparu na pewno zajmuje duzo czasu, no ale albo dyscyplina albo problem, trzeba wybierać i nie ma że boli.

  5. christiene

    Jeżeli chodzi o zioła na żylaki to wiem, że u mnie w rodzinie polecało się głóg, ale o reszcie ani wisu ani słychu więc fajnie wiedzieć :)))

  6. Nie wiem, może po prostu jestem ignorantką, ale nie oczekiwałabym spektakularnych efektów na żylaki po piciu ziółek…

    1. dlaczego? Jako wsparcie kuracji, które np. oczyszcza i wzmacnia nas od środka mogą być bardzo fajnym sposobem na polepszenie sobie efektów, ich przyśpieszenie itd

      tez piłam zioła na żylaki i nie narzekałam

      1. Noo moooże masz racje… moze faktycznie w tym sensie mogą być skuteczne i gdzie by się zastanowić to może warto sobie kupić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!