Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Oczyszczanie jelit – co warto wiedzieć?

Oczyszczanie jelit cieszy się dość dużym zainteresowaniem. Nie da się bowiem ukryć, że z tymi organami wiążą się rozmaite dolegliwości. Oczyszczanie ma na celu złagodzenie bądź pozbycie się ich. Trzeba jednak mieć świadomość, w jaki sposób należy się do tego zabrać. Nie wszystkie sposoby są bowiem skuteczne i bezpieczne. Na szczęście, istnieje sporo metod, dzięki którym można w skuteczny sposób oczyścić swoje jelita i usprawnić ich pracę.

Oczyszczanie jelit – jakie sposoby warto wykorzystać?

 

Oczyszczanie jelit ma szansę przynieść ulgę. Należy jednak mieć świadomość tego, z jakich metod warto korzystać. Zostały one wymienione oraz scharakteryzowane w poniższej tabelce:

Suplementacja Nieprawidłowa praca jelit nierzadko ma swoje źródło w różnego rodzaju niedoborach. Jeżeli nasze objawy oraz badania laboratoryjne potwierdzają to, że cierpimy na niedobory, dobrze byłoby rozważyć mądrą i przemyślaną suplementację. Wysokiej jakości suplementy znajdziemy w aptekach.
Dieta W prewencji i leczeniu schorzeń jelit niezmiernie pomocna jest dieta. Powinna być przede wszystkim bogata w cenny dla zdrowia jelit błonnik. Warto także sięgać po żywność probiotyczną i prebiotyczną. W ten sposób dostarczymy swoim jelitom odpowiednich bakterii. Odbudowa flory jelitowej jest niesamowicie ważna.
Aktywność fizyczna Uprawianie sportu również jest bardzo pomocne, jeżeli zależy nam na zdrowiu jelit. Wskazane jest więc uprawienie jakiejś regularnej aktywności fizycznej. W szczególności godne polecenia są spacery czy jogging.
Leki Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jak oczyścić jelita, możemy udać się do lekarza. W przypadku niektórych schorzeń, konieczne jest bowiem leczenie farmakologiczne.
Zioła na jelita Zioła również są godne uwagi, jeżeli interesuje nas oczyszczanie jelit. Ziołowa kuracja musi być jednak systematyczna, abyśmy mogli cieszyć się efektami.

„Najskuteczniejsze jest oczyszczanie jelit przy wykorzystaniu kilku różnych metod. Jeżeli jednak decydujemy się na leki, bądź na zioła, pamiętajmy że mogą wchodzić ze sobą w interakcje.” – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego.

Ziola na zylaki

Wypróbuj
SKUTECZNĄ MIESZANKĘ ZIÓŁ NA TRAWIENIE JeliHerbs

Oczyszczanie jelit przy pomocy ziół

Oczyszczanie jelit poprzez stosowanie ziół jest jak najbardziej możliwe. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że nie wszystkie zioła są bezpieczne oraz skuteczne. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie mieszanek ziołowych. Mieszanki charakteryzują się bowiem wysoką skutecznością, a także bezpieczeństwem stosowania. Warto zaznaczyć, że działają one zdecydowanie lepiej niż pojedynczo stosowane gatunki ziół. Dzięki ziołom można pozbyć się złogów zalegających w jelitach. Dlaczego się one pojawiają? Jest to bardzo złożone zagadnienie, ale najczęstszymi przyczynami złogów w jelitach są:

  • wypijanie zbyt małej ilości płynów,
  • dieta uboga w błonnik,
  • siedzący tryb życia,
  • przewlekły stres.

Wśród ziół, które mogą okazać się pomocne w przypadku walki ze złogami w jelitach wyróżnić można rumianek lekarski, a także siemię lniane czy babkę płesznik. Każdy, kto zastanawia się nad tym, jak oczyścić jelita ze złogów powinien zainteresować się miętą pieprzową, a także ostropestem plamistym. Tatarak zwyczajny oraz melisa również mogą okazać się bardzo pomocne. Aby kuracja ziołami się powiodła, konieczna jest regularność. Mieszanki ziołowe należy stosować dokładnie w taki sposób, w jaki zaleca producent. Zalecenia producenta znajdziemy na opakowaniu konkretnej mieszanki ziołowej.

brzuch ze strzalka

Podsumowując, oczyszczanie jelit jest możliwe dzięki wielu metodom. Bardzo powszechne jest stosowanie diety błonnikowej, a także suplementów. Oczyszczanie jelit może odbywać się również poprzez stosowanie mieszanek ziołowych. Ważna jest jednak systematyczność. Jeśli będziemy regularni, na pewno pojawią się satysfakcjonujące nas rezultaty.

FAQ

1. Czy oczyszczanie jelit w ciąży jest bezpieczne?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jelita w ciąży mogą nie pracować zbyt dobrze. Niemniej jednak, nie każda metoda walki z nimi jest zalecana w ciąży. Warto więc skontaktować się z lekarzem, który opiekuje się kobietą spodziewającą się dziecka.

2. Czy oczyszczanie jelit może być stosowane u dzieci?

Oczyszczanie jelit może być zastosowane w przypadku dzieci, które nierzadko posiadają już złogi w jelitach. Dzieci warto zachęcać w szczególności do regularnej aktywności fizycznej. Odpowiednia, bogata w błonnik dieta również jest im wskazana.

3. Jak długo należy stosować oczyszczanie jelit?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak długo należy stosować metody pomocne w walce ze złogami jelit. Nie da się jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy bowiem od stopnia zaawansowania problemu. Jeżeli stosujemy terapię ziołami, należy pamiętać o piciu mieszanek przynajmniej przez kilka tygodni. Konieczne jest robienie przerwy. Po jakimś czasie możliwe jednak staje się powtórzenie kuracji ziołami.

Bibliografia

  1. A. Braźnik, M. Kurczia, Niedrożność jelita cienkiego wywołana przez kamień żółciowy – opis przypadku, Kraków 2020, s. 77-83.
  2. M. Macura-Biegun, M. Młaut, Współczesne metody diagnostyki immunologicznej zapalnych schorzeń jelit, Kraków 2002, s. 469.
  3. A. Lembo, M, Camilleri, Chronic Constipation, Maine 2003, s. 1360-1368.
  4. J. Daniluk, Przewlekłe zaparcia — niedoceniany problem kliniczny, Warszawa 2018, s. 1-13.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!