Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Tabletki na menopauzę – jak mądrze wybrać?

Tabletki na menopauzę cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż charakteryzują się one naprawdę dużą skutecznością. Jeżeli dokucza nam menopauza, tabletki powinny być jednak wybierane starannie. W przeciwnym razie, o skuteczności możemy zapomnieć. Na szczęście, mamy naprawdę wiele interesujących rozwiązań do wyboru.

Tabletki na menopauzę – co w nich znajdziemy?

Tabletki na menopauzę zawierają różnego rodzaju składniki aktywne. Warto jednak nadmienić, że najłatwiej dostępne są zawsze tabletki bazujące na ziołach. Znajdziemy je w każdej aptece i przeważnie są one dostępne bez recepty. W poniższej tabelce scharakteryzowano najpopularniejsze składniki aktywne wchodzące w skład tabletek na menopauzę:

Wyciąg z ziela serdecznika Pomaga łagodzić uciążliwe napady gorąca oraz nadmierną potliwość. Wykazuje właściwości kojące i ułatwiające zdrowy, nieprzerwany sen.
Wyciąg z żeń-szenia Ziele to działa pobudzająco na organizm, dodając energii i łagodząc uciążliwe wahania nastoju.
Wyciąg z melisy lekarskiej Tabletki na menopauzę bardzo często zawierają w swoim składzie wyciąg z melisy, zwanej cytrynowym zielem. Nie ma się temu co dziwić, bo pomaga ona łagodzić stany napięcia emocjonalnego oraz depresyjny nastrój. Są to zaś objawy bardzo częste w menopauzie.
Olejek z czarnej porzeczki Łagodzi bolesne skurcze podbrzusza, zmniejsza ryzyko opuchlizny wynikającej z zatrzymywania wody w organizmie.
Olej z wiesiołka Wspomaga redukcję napadów gorąca, które dokuczają większości kobiet borykających się z menopauzą. Łagodzi również opuchliznę.
Ziola na zylaki

Wypróbuj
SKUTECZNĄ MIESZANKĘ ZIÓŁ NA MENOPAUZĘ MenoHerbs

Tabletki na menopauzę – kiedy mogą pomóc?

Tabletki na menopauzę bez wątpienia mogą zadziałać, ale nie zawsze stanowią alternatywę dla hormonalnej terapii zastępczej, zwanej HZT. Wskazana będzie więc konsultacja z lekarzem ginekologiem, który określi, czy ziołowe tabletki na menopauzę mogą być stosowane czy raczej nie. Jeżeli specjalista nie stwierdzi przeciwwskazań, tabletki można zacząć stosować w dowolnym momencie. Wskazaniami do ich stosowania mogą być następujące objawy przekwitania:

tabletki ziolowe na menopauze

  • uderzenia gorąca,
  • nerwowość,
  • problemy ze snem,
  • depresyjny nastrój,
  • problemy z zatrzymaniem wody w organizmie.

Warto nadmienić, że tabletki muszą być stosowane systematycznie i zawsze zgodnie z zaleceniami producenta znajdującymi się na opakowaniu. W przeciwnym razie, na satysfakcjonujące rezultaty nie będzie można liczyć.

„Tabletki ziołowe na menopauzę są bez wątpienia godne polecenia. Niemniej jednak, zamiast nich można zastosować kurację naparami z ziół. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór mieszanek ziołowych, które charakteryzują się wszechstronnym działaniem” – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

Podsumowując, skuteczność tabletek na menopauzę jest nie do przecenienia. Wybór ziołowych preparatów to nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo. Oczywiście zamiast tabletek można zdecydować się na zioła na menopauzę do picia. Zawsze lepszym rozwiązaniem będą mieszanki ziołowe niż pojedynczo stosowane gatunki ziół. Pomogą one zwalczyć uciążliwe objawy menopauzy, takie jak drażliwość, depresyjny nastrój czy gwałtowne uderzenia gorąca.

FAQ

1. Czy tabletki na menopauzę wymagają długotrwałego stosowania?

Zarówno tabletki na bazie ziół, jak i zioła do picia, wymagają długotrwałego stosowania. Należy stosować je zazwyczaj przez kilka miesięcy. W wielu przypadkach konieczne staje się robienie przerw, a następnie powrót do kuracji.

2. Po jakim czasie tabletki na menopauzę zaczną działać?

Ciężko o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Bardzo wiele zależy od stopnia nasilenia objawów. Każda przedstawicielka płci pięknej może bowiem doświadczać nieco innego ich natężenia. Co do zasady jednak, tabletki, a także zioła działają po kilku tygodniach regularnego stosowania. Wskazana jest zatem cierpliwość. Satysfakcjonujące efekty nie pojawią się bowiem od razu. Niekiedy na początku stosowania ziół objawy mogą ulec nasileniu, ale jest to przejściowe.

3. Czy tabletki na menopauzę są bezpieczne?

Jak najbardziej tak. Niemniej jednak, trzeba mieć na uwadze to, że można mieć alergię na niektóre składniki mieszanek i tabletek ziołowych. Wskazane jest więc obserwowanie swojego organizmu. Jeżeli dostrzeżemy jakiekolwiek niepokojące nas objawy, dobrze byłoby zdecydować się na odstawienie ziół. Być może objawy ustąpią. Na szczęście, istnieje wiele mieszanek ziołowych dedykowanych kobietom z menopauzą. Każda przedstawicielka płci pięknej znajdzie więc środek idealny dla siebie.

4. Czy można jednocześnie stosować tabletki na menopauzę oraz napary ziołowe do picia?

W niektórych przypadkach tak, ale wymaga to dużej wiedzy na temat ziół. Niektóre preparaty wchodzą bowiem ze sobą w interakcję. Bezwzględnie należy zaś unikać picia takich samych ziół, które zażywamy w formie tabletek. Łatwo wówczas o przedawkowanie. Najlepiej więc zdecydować się na tabletki lub na zioła do picia.


Bibliografia

  1. Carr C., Menopauza. Poradnik nowoczesnej kobiety, Vesper, Czerwonak 2011.
  2. Mędraś M., Andropauza i menopauza – dwie strony tego samego problemu, Przegląd Menopauzalny 4(1) s. 54–58, Termedia, Poznań 2002.
  3. Peryoski T. (red), Diagnostyka i terapia wieku menopauzalnego Wrocław, Wydawnictwo Medyczne Urban & Partner, Wrocław 2004.
  4. Pęgiel-Kamrat J., Zarzeczna-Baran M., Drążyk A., Bandurska E., Kobiety w okresie menopauzalnym – wiedza na temat przeżywanego okresu oraz związanych z nim problemów zdrowotnych, Zakład Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej, Досвід, реаліїї і перспективи розвитку систем охорони здоров’ѐ, Lwów, 2013.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!