Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Herbata na zgagę – jaką pić?

Herbata na zgagę cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż stanowią one remedium na przykre pieczenie w przełyku. Nie ulega wątpliwości, że wiele osób zastanawia się nad tym, jaka herbata na zgagę. Na szczęście, w sklepach zielarskich znajdziemy mnóstwo interesujących rozwiązań. Zanim jednak zastosujemy konkretną mieszankę, należy upewnić się, że ma ona szansę pomóc na zgagę.

Herbata na zgagę – jakich ziół w niej poszukiwać?

Aby herbata na zgagę miała szansę być skuteczna, musi być wybierana bardzo starannie. Doskonale, jeżeli znajdą się w niej zioła scharakteryzowane w poniższej tabelce:

Rumianek Charakteryzuje się silnym działaniem przeciwzapalnym oraz przeciwbakteryjnym. Dzięki rumiankowi lekarskiemu możliwe jest ograniczenie wydzielania kwasu żołądkowego. Dzięki temu nie podrażnia on ani błony śluzowej żołądka ani też przełyku. Z tego względu przykre objawy zgagi mogą zostać złagodzone.
Szałwia Ziele to charakteryzuje się silnym działaniem łagodzącym. Koi więc podrażnienia powstałe na skutek zgagi. Trzeba bowiem mieć świadomość tego, że na skutek zgagi podrażnieniu nierzadko ulega przełyk oraz ściana żołądka.
Skrzyp polny Dzięki cennej krzemionce zawartej w skrzypie polnym można wzmocnić błonę śluzową żołądka oraz przełyk. Ponadto, ziele to pomaga złagodzić przykre uczucie pieczenia w przełyku towarzyszące zgadze.
Tatarak Dzięki tatarakowi możliwe jest złagodzenie uciążliwego pieczenia w przełyku oraz w żołądku. Warto nadmienić, iż tatarak jest zielem ograniczającym wydzielanie kwasu żołądkowego. Dzięki temu także możliwe staje się złagodzenie objawów związanych ze zgagą.
Melisa Zielu temu przypisuje się głównie działanie wspomagające leczenie nerwicy czy też depresji. Nie należy jednak zapominać, iż nadmierna nerwowość przyczynia się do powstawania zgagi oraz innych problemów związanych z trawieniem. Picie herbaty z melisy wspomoże eliminację nadmiernego napięcia, a co za tym idzie, doprowadzi do złagodzenia zgagi.
Ziola na zylaki

Wypróbuj
SKUTECZNĄ MIESZANKĘ ZIÓŁ NA ZGAGĘ RefluxoHerbs

“Herbata na zgagę musi pochodzić z dobrego źródła. W wysokiej jakości mieszanki ziołowe warto zaopatrywać się więc w sklepach zielarskich. Należy unikać kupna mieszanek w supermarketach, gdyż są one przeważnie bardzo słabej jakości” mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

Herbata na zgagę – czy będzie wystarczająca?

herbata wlasciwosci

Herbata na zgagę na pewno będzie w stanie pomóc, ale nie pomoże w pozbyciu się wszystkich objawów związanych ze zgagą, jeśli nie zadbamy o profilaktykę. Przede wszystkim, należy mieć świadomość tego, jakie czynniki zaostrzają zgagę. Wśród nich na pewno na uwagę zasługuje:

 • picie dużych ilości alkoholu,
 • palenie papierosów,
 • przewlekły stres,
 • jedzenie ciężkostrawnych potraw,
 • jedzenie obfitych posiłków,
 • jedzenie tuż przed snem,
 • spożywanie kwaśnych potraw,
 • picie gazowanych napojów.

Jeśli zależy nam na tym, aby herbatka na zgagę pomogła, a zgaga odeszła w niepamięć, należy wyeliminować wyżej wskazane czynniki lub przynajmniej je ograniczyć. Nie należy zapominać także o profilaktyce. Warto byłoby zatroszczyć się regularne spożywanie posiłków. Powinny być one dość skromne objętościowo. Ponadto, dieta przy problemach ze zgagą powinna być lekkostrawna. Niedopuszczalne jest również odwadnianie organizmu. Należy więc zatroszczyć się o wypijanie odpowiednich ilości wody, najlepiej niegazowanej. Doskonale byłoby zainteresować się również technikami relaksacyjnymi. Możliwe będzie dzięki temu złagodzenie objawów związanych ze stresem. Dobrze jest także zwrócić uwagę na sposoby, które doraźnie mogą nam pomóc na zgagę. Mowa tu między innymi o żuciu gumy miętowej, a także o piciu mleka czy kefiru.

Podsumowując, bez większych trudności można wysnuć wniosek o skuteczności ziół na zgagę. Nie należy jednak zapominać o tym, że jedynie regularnie pite mieszanki zniwelują nasz problem. Warto zatroszczyć się o jak najstaranniejszy wybór mieszanek. Kluczem do sukcesu jest również unikanie czynników zaostrzających i wywołujących zgagę. Ponadto, należy postarać się o działania profilaktyczne. Dzięki temu zgaga będzie nam dokuczała zdecydowanie rzadziej.

FAQ

1. W jaki sposób powinna być stosowana herbata na zgagę?

Herbatka na zgagę musi być stosowana zgodnie z zaleceniami producenta. W przeważającej większości przypadków znajdują się one na opakowaniu konkretnej mieszanki ziołowej. Ponadto, należy zatroszczyć się o to, aby zioła były zalewane wodą o zalecanej temperaturze. Jeśli producent wskazał, że należy pić je na czczo, tak właśnie trzeba postąpić. Niektóre mieszanki należy pić zaś po posiłku. Są i takie, które można pić o dowolnej porze dnia, niezależnie od spożywanego posiłku.

2. Po jakim czasie herbata na zgagę zacznie działać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, po jakim czasie herbata na zgagę zacznie działać. Warto jednak zaznaczyć, że nie zacznie ona działać od razu. Trzeba będzie poczekać na to minimum dwa, trzy tygodnie. Wskazana będzie na pewno cierpliwość. Bardzo wiele zależy także od tego, jak bardzo zaostrzony był problem związany ze zgagą. W niektórych przypadkach efekty przynosi dopiero miesięczna kuracja ziołami.

3. Czy herbata na zgagę jest wskazana przedstawicielkom płci pięknej spodziewającym się narodzin dziecka?

Wiele przedstawicielek płci pięknej w ciąży doświadcza zgagi. Panie zastanawiają się więc nad tym, w jaki sposób mogą ulżyć swojemu cierpieniu. Okazuje się, że herbatka na zgagę ma szansę pomóc. Wiele ziół na zgagę może być bezpiecznie stosowanych w ciąży. Niestety nie dotyczy to wszystkich ziół. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto poradzić się lekarza prowadzącego ciążę. W tym wyjątkowym stanie należy unikać ziół, które mogłyby choćby potencjalnie zagrozić zdrowiu rozwijającego się w łonie kobiety płodu.


Bibliografia

 1. Kedzia B. , Holderna-Kedzia E., Możliwości wykorzystania miodu i ziół w chorobach żołądka i jelit, Herbalism, Krosno, 2018.
 2. Król D., Głóg (Crataegus monogyna (L.), Crataegus oxyacantha (L.)) – cenną rośliną leczniczą, Postępy Fitoterapii, Borgis, Warszawa, 2011.
 3. Olczyk M., Geszprych A., Rośliny jadalne i lecznicze z rodzaju Sorbus L., Postępy Fititerapii, Borgis, Warszawa, 2017.

4 comments

 1. Na każdego działa co innego ?‍♀️ Na jednych zioła będą okay a dla innych tabsy. Sama pije napary i dietę mam.

  1. magda.lena

   pomaga ci to?
   ile czekałaś na efekty?

   1. Pomaga ale pije codziennie herbate na zgagę. Pomogło mi w sumie przy takim suuuuper regularnym piciu po ok. 2-3 tygodniach.

 2. Kiedyś brałem tabletki ale one tylko na chwile mi działały. Herbata na zgagę lepiej działa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!