Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Zioła na jelita

Zioła na jelita to naturalne środki pozwalające uśmierzyć przykre dolegliwości związane z drobnymi problemami zdrowotnymi. Są też nieocenioną pomocą w walce ze znacznie poważniejszymi jednostkami chorobowymi. Na jakie zioła na żołądek i jelita warto postawić, aby zniwelować różnorodne przypadłości? 

Zioła na jelita – kiedy się na nie zdecydować?

Zioła na jelita posiadają bardzo zróżnicowane działanie, które wspierają działanie organizmu. W wielu przypadkach ich pomoc pozwala pozbyć się przykrych dolegliwości, które utrudniają codzienne życie i powodują znaczący dyskomfort. Jeśli więc zauważy się wystąpienie któregoś z poniższych objawów warto rozważyć rozpoczęcie stosowania ziół na jelita.

Bóle brzucha Mogą wynikać z wielu różnorodnych czynników, które nie zawsze są łatwe do określenia.
Wzdęcia i gazy Na ogół są efektem niezdrowej diety, mogą jednak mieć również inne podłoże. (czytaj więcej o wzdęciach: https://kredensziolowy.pl/wzdecia-jak-je-zwalczyc/)
Uczucie pełności w brzuchu Ten nieprzyjemny symptom może powodować dyskomfort i obniżać poziom samopoczucia.
Ogólny brak energii i sił Wynikać może z zalegających w jelitach złogów, które wzmagają uczucie ciężkości.
Problemy z regularnym wypróżnianiem, zaparcia Nieregularne wizyty w toalecie mogą być spowodowane problemami związanymi z pracą jelit.
Biegunki Potrafią skutecznie zniszczyć plan dnia i uniemożliwić wyjście z domu, ich przyczyny nie zawsze są znane.
Ziola na zylaki

Wypróbuj
SKUTECZNĄ MIESZANKĘ ZIÓŁ NA JELITA JeliHerbs

Mnogość symptomów, które są wskazaniami do rozpoczęcia stosowania ziół na jelita pokazuje jak ważne są one i jak szerokie działanie posiadają. Ze względu na to warto zastanowić się nad wyborem odpowiednich ziół.

nasioa siemieia lnianego

Zioła na jelita – mieszanki czy pojedyncze składniki?

Zioła na jelita mają określone działanie w zależności od stosowanego gatunku. Jedne poprawiają pracę układu trawiennego, inne działają rozkurczowo lub wiatropędnie, a jeszcze kolejne wspomagają oczyszczanie organizmu z zalegających złogów lub łagodzą skurcze. Często organizm wykazuje więcej niż jeden symptom. Bywa również, iż różnorodne zioła posiadają odmienne od siebie natężenie działania. Ponadto każde ciało jest inne i jego reakcje na naturalne składniki mogą się różnić. Ze względu na to mieszanki ziół są lepszym wyborem. Zapewniają maksymalny poziom działania, dostarczają różnorodne składniki do organizmu i całościowo wspierają działanie układu pokarmowego. Odpowiednio skomponowana herbata na jelita potrafi zdziałać cuda. Jej kompleksowe działanie nie tylko uśmierzy zauważalne dolegliwości, ale pozwoli złagodzić również te, które, choć niezauważalne, były z nimi powiązane i wzmagały ich działanie.

Zioła na jelita – wyjątkowe składniki, które naprawdę działają

Zioła na jelita występują pod różnymi postaciami. Nie zawsze są to składniki znane i oczywiste. Warto więc zwrócić uwagę na różnorodne zioła. Wśród ciekawszych propozycji znaleźć można:

 • nasiona babki płesznik – inaczej babka śródziemnomorska. Składnik ten jest wyjątkowo bogaty w błonnik, który charakteryzuje się wprost zbawiennym działaniem na trawienie. Sprawdza się ona w walce z zaparciami, biegunkami i nieregularnym wypróżnianiem się. Wspomaga również leczenie zespołu jelita drażliwego. Jej właściwości docenią również osoby pragnące zmniejszyć odczuwany głód oraz wchłanianie i odkładanie się tłuszczów. Nasiona te doskonale sprawdzą się jako składnik ziołowej herbatki lub naparu. Można je również dodawać do jogurtów.
 • nasiona siemienia lnianego – czyli jedno z bardziej znanych ziół. Jego popularność jest jednak w pełni uzasadniona. Nasiona te bogate są w błonnik, a więc korzystnie działają na pracę jelit. Pełne są różnorodnych substancji odżywczych, które wspierają cały organizm. Zawarte w nich substancje śluzowe w połączeniu z wodą wspomagają cały układ trawienny. Do przygotowania najprostszego napoju wystarczy odrobina nasion oraz woda. Pomoże on przy dolegliwościach takich jak refluks, zaparcia oraz biegunki i wzdęcia.
 • łupina babki jajowatej – kolejny bogaty w błonnik składnik, który wspiera odchudzanie i pracę jelit. To zioło doskonale pomaga w zwalczaniu zaparć, ale działa również kojąco w przypadku biegunek. Wspiera także przy dolegliwościach związanych z jelitem drażliwym oraz uchyłkowatością jelita i zapaleniem jelit.

Zioła na jelita – o czym trzeba pamiętać?

Zioła na jelita działają najlepiej, gdy posiada się dokładną świadomość dotyczącą swoich dolegliwości. Dlatego nawet najwspanialsze zioła nie mogą wykluczać wizyty u odpowiedniego specjalisty. Wszelkie symptomy warto najpierw skonsultować, a następnie podjąć świadomą próbę zaradzenia im z pomocą zalecanych ziół.

Zioła na jelita istnieją pod wieloma postaciami. Zanim rozpocznie się ich stosowanie należy więc upewnić się czy nie występują przeciwwskazania, które uniemożliwią cieszenie się pełnią ich dobrodziejstwa. Wszelkie zioła na oczyszczenie jelit, poprawienie ich pracy oraz zapobiegające przykrym dolegliwościom należy stosować regularnie. Jedynie wtedy pozwolą one osiągnąć najlepsze wyniki.

mieszanka ziol na jelita

FAQ – zioła na jelita

1. Na jakie dolegliwości pomogą zioła na jelita?

Zioła na jelita zapewniają pomoc w przypadku wielu dolegliwości. Należą do nich: bóle brzucha, wzdęcia i gazy, uczucie pełności, brak energii, problemy z wypróżnianiem, zaparcia, biegunki oraz inne, zdiagnozowane choroby jelit.

2. Czy warto stosować mieszanki ziół na jelita?

Tak, ponieważ mieszanki ziół zapewniają bardziej kompleksowe działanie i pozwalają cieszyć się lepszymi efektami.

3. Czy przed rozpoczęciem stosowania ziół należy skorzystać z porady specjalisty?

W przypadku różnorodnych nieprzyjemnych lub chorobowych symptomów konieczna jest wizyta u specjalisty. Dopiero w połączeniu z jego diagnozą można spodziewać się pełnego działania dobrze dobranych ziół.


Bibliografia

 1. Bartnik W., Chojnacki J., Paradowski L., Skrzydło-Radomańska B., Tomecki R., Rekomendacje diagnostyczno-terapeutyczne w zespole jelita nadwrażliwego, Gastroenterologia Kliniczna 1/2009, s. 9-17.
 2. Radwan P., Radwan-Kwiatek K., Skrzydło-Radomańska B., Rola mikroflory jelitowej w nieswoistych zapaleniach jelit, Gastroenterologia Kliniczna 1/2009, s. 9-17.

7 comments

 1. dorotka ewertowska

  dlatego ja piję sobie zioła na jelita i w sumie mam spokój. herbaty i tak w ciągu dnia pija a jeżeli to wystarczy bym się czuła lepiej i to naturalnie pomaga to wolę wybrać to niż jakieś medyczne wytwory ?‍♀️

 2. Kinga Olszewska

  Kiedys bralam tabletki na trawienie ale jak tylko je odstawilam to problem wracal. Jestem w kropce co jeszcze mozna zrobic.

 3. bubblegum_smile

  weźcie nawet nic nie mówcie 🙁 kiedy miałam wiecznie bóle brzucha to nawet zdecydowanie się na zioła sprawiło, że zajęło mi trochę czasu zanim jelita wróciły do normalnego funkcjonowania. Zwłaszcza, że u mnie są problemy z tym, że jak np. mam dużo stresów w pracy to od razu odbija mi sie to też na tym co mi sie dzieje w brzuchu

  1. Bez kitu, problemy z jelitami przy stresie to jest prawdziwy dramat. Mi akurat ziółka całkiem pomagają ogarnać tego typu jelitowe rewolucje, ale współczuję ludziom mającym z tym problem.

   1. bubblegum_smile

    nooo, na szczęscie że są składniki które naprawdę działają i pomagają mocno w tego typu sytuacjach

 4. To jest raczej oczywiste, że lepiej stosować zioła na jelita w wersji gdzie są mieszanki różnych niż pojedyncze składniki. Wiadomo, że kilka dobrych ziół o nieco różnych właściwościach pomoże lepiej niż jedno.

 5. Ja mam największy problem z tym, że trzeba pamiętać o tym żeby stosować regularnie zioła na jelita, bo jednak siedząc np. w pracy czy nie siedząc non stop w domu to łatwo o tym zapomnieć a wypadałoby jednak wyrobić sobie jakaś regularność. Może zaczne sobie ustawiać jakis budzik czy coś…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!