Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Zioła na układ krążenia

Zioła na układ krążenia to doskonałe rozwiązanie dla kobiet oraz mężczyzn ceniących sobie naturalne wzmocnienie serca. Nie da się bowiem ukryć, że ze schorzeniami układu krążenia oraz serca boryka się mnóstwo osób. Zioła mogą pomóc w uporaniu się z już istniejącymi dolegliwościami, ale równie dobrze mogą być stosowane profilaktycznie. Na jakie zioła na układ krążenia warto jednak zwrócić szczególną uwagę?

Zioła na układ krążenia – poznaj najskuteczniejsze z nich.

Jak wspomniano na wstępie, zioła na układ krążenia cieszą się sporym powodzeniem, co wynika z ich skuteczności. W poniższej tabelce wskazano oraz scharakteryzowano te gatunki ziół, które są najbardziej pomocne w walce z różnego rodzaju schorzeniami ze strony układu krążenia oraz serca:

Ziele karczocha Mimo, że karczochy kojarzą się przede wszystkim z korzystnym wpływem na układ trawienny, nie można im odmówić pozytywnego wpływu na nasze serce oraz układ krążenia. To dobroczynne ziele wspomaga bowiem pracę serca i czyni je odpornym na wiele chorób.
Ziele fiołka trójbarwnego Zioła na układ krążenia to także fiołek trójbarwny, choć większość osób kojarzy go jako remedium na problem skórne. Fiołek działa jednak silnie przeciwzapalnie oraz wzmacniająco ze względu na dużą zawartość witaminy C.
Ziele melisy Stres, zwłaszcza ten przewlekły bywa częstą przyczyną schorzeń układu krążenia oraz serca. Osoby zestresowane powinny więc sięgnąć po melisę lekarską. Ziele to uspokoi oraz wyciszy. Redukcja poziomu stresu z całą pewnością przyczyni się zaś do lepszego funkcjonowania układu krążenia oraz serca.
Owoc głogu Owoce głogu są chyba najpopularniejszym zielem na problemy z układem krążenia. Głóg obniża ciśnienie krwi, a także przynosi zauważalną ulgę w dusznościach. Co więcej, owoc głogu wspomaga redukcję złego cholesterolu, czym również przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu krążenia.
Owoc kminku Ziele to posiada wspaniały smak oraz charakterystyczny aromat, dzięki czemu mieszanki ziołowe z jego dodatkiem smakują wyjątkowo. Na tym jednak nie koniec jego zalet. Owoc kminku usprawnia bowiem funkcjonowanie wielu narządów, w tym serca.
Owoc jarzębiny Dzięki popijaniu naparów ziołowych wzbogaconych o owoc z jarzębiny możliwe staje się wzmocnienie całego organizmu, w tym rzecz jasna układu krążenia.
Ziola na zylaki

Wypróbuj
SKUTECZNĄ MIESZANKĘ ZIÓŁ  VenoHerbs

nasiona kminku

Wyżej wymienione zioła na serce i układ krążenia mogą nas uchronić przed wieloma schorzeniami. Systematyczne picie starannie wyselekcjonowanych mieszanek ziołowych zmniejsza ryzyko zawałów serca, a także udarów. Co więcej, wiele tych ziół ochrania nas także przed dusznościami oraz pieczeniem w okolicy serca, które może być powodowane stresem. Dzięki ziołom jesteśmy także chronieni przed tachykardią.

Zioła na układ krążenia – kiedy warto się na nie zdecydować?

Zioła na układ krążenia mogą być pite w ramach profilaktyki. Większość osób decyduje się jednak na przeprowadzenie kuracji dopiero wówczas, gdy pojawią się przykre objawy. Wśród objawów, które powinny nas skłonić do picia ziół wyróżnić należy

 • żylaki,
 • obrzęki,
 • bóle nóg,
 • kłucie w okolicy serca,
 • tachykardia.

Oczywiście zioła na układ krążenia, choć skuteczne, nie powinny nam w żadnym wypadku zastępować wizyty u lekarza. Jeśli więc doświadczamy jakichkolwiek objawów ze strony serca oraz układu krążenia, należałoby rozważyć konsultację specjalistyczną. W niektórych przypadkach może się bowiem okazać, że zioła na układ krążenia to niestety za mało. Na szczęście, większość z nich może być z powodzeniem stosowana jako wzmocnienie kuracji. Oczywiście są także przypadki łagodnych schorzeń, w których pomogą nam same zioła.

Podsumowanie

Podsumowując zebrane powyżej rozważania, bez większych trudności można stwierdzić, że zioła pomagają zarówno w walce z chorobami układu krążenia jak i w zabezpieczaniu się przed ich wystąpieniem. Warunkiem ich skuteczności jest jednak systematyczne ich popijanie. Jednorazowe wypicie herbatki ziołowej na niewiele się bowiem zda. Ponadto, każdorazowo przed rozpoczęciem kuracji należałoby się upewnić co do tego, czy nie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do picia jakichś konkretnych ziół, które wchodzą w skład mieszanki.

swieza melisa

FAQ – zioła na układ krążenia

 1. Gdzie warto poszukiwać ziół na układ krążenia wysokiej jakości?

Ziół wysokiej jakości możemy poszukiwać w aptekach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Dobrze byłoby również wybrać się do sklepu zielarskiego, a także do sklepów z ekologiczną żywnością.

 1. Kiedy zioła na układ krążenia zaczną działać?

Każdy, kto decyduje się na rozpoczęcie ziołowej kuracji chciałby, aby zioła zaczęły działać jak najszybciej. Tak się jednak niestety nie stanie, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze efekty stosowania ziół pojawią się po około dwóch lub trzech tygodniach regularnego stosowania wybranej przez nas mieszanki.

 1. Jak często pić zioła na układ krążenia?

Zioła, aby były skuteczne muszą być pite systematycznie. Zawsze przestrzegać należy zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu. W przeważającej większości przypadków konieczne jest codzienne picie ziół.


Bibliografia

 1. Grajeta H., Żywność funkcjonalna w profilaktyce chorób układu krążenia, Wrocław 2004, s. 504.
 2. Poręba R., Gać P., Styl życia i czynniki ryzyka chorób układu krążenia wśród studentów uczelni Wrocławia, Wrocław 2008, s. 5.
 3. Pudło H., Gabłońska A., Respondek M., Stosowanie się do zaleceń lekarskich wśród pacjentów dotkniętych chorobami układu krążenia, Katowice 2012, s. 193–200.

5 comments

 1. nie wiem czy się nie skuszę na te zioła na układ krążenia bo ja mam spory problem z żylakami i jeżeli coś może pomóc to to CHCĘ hah 😀

 2. gdzie jeszcze zauwazyliscie ze jest jakiś efekt?

  1. Wydaje mi się, że te herbatki też mi pomogły na usuwanie obrzęków. Nogi to jedno, ale też widzę, że mam mniejsze worki pod oczami. Podobno też to jest dobrze na naczynka np.. żylaki.

 3. U mnie nawet jeżeli chodzi o mieszankę roślinek z właśnie karczocha, kminku, fiołka trójbarwnego i głogu.

 4. Oooooooooo, u mnie by się przydały takie zioła na układ krążenia, bo ostatnio czuję, że te nogi to mam jak klocki. Strasznie spuchnięte i mimo że piję wodę, ćwiczę to wieczór przychodzi a ja ledwo chodzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!