Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Zioła na wzrok. Jakie zioła pić na poprawę wzroku?

Zioła na wzrok mają w obecnych czasach bardzo duże znaczenie. Każdego dnia oczy wykonują ciężką pracę. Męczy je długie czytanie, przesiadywanie przed ekranami komputera, telewizora czy też telefonu. Przedłużająca się jazda samochodem również nie wpływa na nie dobrze. Wszelkie czynności wymagające trwającego przez wiele minut i godzin wpatrywania się nadwyrężają narządy wzroku powodując w konsekwencji ból, zaczerwienienia, wrażenie rozmazanego obrazu i wiele, wiele innych dolegliwości. Coraz więcej osób zmaga się również z koniecznością noszenia okularów ze względu na słaby wzrok i pogarszające się widzenie. Poprawę osiągnąć można dzięki polepszeniu diety. Nieocenioną pomocą są jednak różnorodne zioła.

Zioła na wzrok – objawy, które sugerują, że nadszedł czas zacząć je stosować

Zioła na wzrok doskonale wspomagają codzienną pracę oczu. Istnieje wiele przesłanek informujących o złym stanie wzroku. Narząd pozwalający na widzenie świata jest wrażliwy, dlatego nie warto bagatelizować pochodzących od niego sygnałów, oznaczających, że coś jest nie tak jak być powinno. Oto lista kilku objawów, które wskazują na konieczność zadbania o oczy z pomocą ziół:

ból oczu Dolegliwości bólowe natychmiast sugerują, że dzieje się coś niedobrego. Czasem może to być podrażniająca oko rzęsa lub inny niepożądany element, jeśli jednak ból jest długotrwały, to nie można go ignorować lub działać łagodząco jedynie na objawy. Trzeba zwalczyć przyczyny.
pieczenie oczu Ponownie, może ono wynikać z ciała obcego, które znalazło się w narządzie wzroku. Jego przyczyny nie ograniczają się jednak jedynie do tego. Może to być zmęczenie, zbyt mały poziom nawilżenia i wiele innych.
przekrwienie oczu Zaczerwienione oczy są sygnałem wymagającym natychmiastowej reakcji. Czasem wystarczy pozwolić im odpocząć, jeśli jednak stan ten pojawia się regularnie, to warto poszukać odpowiednich rozwiązań.
suchość oczu Zbyt długie używanie narządu wzroku, a także wpatrywanie się w ekrany i zmniejszona częstotliwość mrugania mogą wpływać na przesuszanie się oczu. Jest to przypadłość, z którą zmaga się wielu ludzi na całym świecie.
ból głowy Bóle głowy mogą mieć wiele przyczyn. Jedną z nich może okazać się zły stan oczu. Ze względu na to warto zadbać o swój wzrok, aby upewnić się, że problemy z nim nie wpływają niekorzystnie na inne elementy organizmu.

Zioła na wzrok wspierają ludzkie oczy, które nie są w pełni przystosowane do wyzwań jakie stawia przed nimi obecny świat. Technologia, życie w ciągłym stresie, brak czasu na sen i wiele innych czynników przyczynia się do różnych dolegliwości związanych z oczami. Jeśli więc zauważy się któreś z nich u siebie, warto podjąć odpowiednie kroki. Zioła są doskonałym sposobem na zadbanie o stan narządu wzroku.

zaparzona herbata zielona

Zioła na wzrok – które są warte uwagi?

Zioła na wzrok najlepiej działają pod postacią mieszanek. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – mieszanki zawierają w sobie znacznie więcej różnorodnych składników, które wspierają działanie oczu. Różne zioła na poprawę wzroku połączone ze sobą dają lepsze efekty i pozwalają cieszyć się zdrowszym narządem wzroku, który na dłużej pozostanie w dobrej kondycji.

Zioła na wzrok występują pod wieloma postaciami. Warto zwrócić uwagę na kilka z nich:

 • liść morwy białej – zawiera w sobie ryboflawinę. Jest to związek wyjątkowo mocno przydający się w utrzymaniu oczu w najlepszej możliwej kondycji;
 • zielona herbata – bogata jest w luteinę, witaminy C i E, a także przeciwutleniacze. Dzięki temu pomaga w zapobieganiu chorobom takim jak jaskra, zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej, które związane jest z wiekiem;
 • kora cynamonu – dzięki zawartości antyoksydantów spowalnia procesy starzenia się organizmu, w tym narządu wzroku;
 • trawa cytrynowa – zawiera witaminę C i ryboflawinę, które pomagają utrzymać oczy w dobrym zdrowiu;
 • korzeń cykorii podróżnik – działa na oczy nawilżająco i łagodząco;
 • naowocnia fasoli – łagodzi zmęczenie oczu.

Zioła na wzrok są wyjątkowo pomocne, nie mogą jednak zastąpić wizyty u specjalisty. Przed rozpoczęciem stosowania ich warto dowiedzieć się czy nie występują jakieś przeciwwskazania do używania konkretnego rodzaju. Zioła poprawiające wzrok zadziałają najlepiej, gdy specjalista potwierdzi konkretny problem i pozwoli mieć pewność, że ich spożywanie będzie dla danej osoby bezpieczne.

Zioła na wzrok to dobry wybór dla każdego, kto zmaga się z różnymi przypadłościami związanymi z oczami. Nie tylko łagodzą objawy, ale również pozwalają pozbyć się przyczyn. Regularność picia herbatek i naparów ziołowych zapewnia najlepsze efekty.

ziola poprawiajace wzrok

FAQ – zioła na wzrok

1. Jakie objawy powinny skłonić mnie do rozpoczęcia stosowania ziół na wzrok?

Jeśli odczuwany jest ból oczu, są one zaczerwienione, przesuszone, piekące lub przekrwione, albo pojawia się ból głowy, to warto rozpocząć stosowanie odpowiednich ziół poprawiających wzrok.

2. Na jakie zioła na wzrok warto zwrócić uwagę?

Istnieje wiele ziół wspomagających wzrok. Swoją uwagę warto zwrócić na: liście morwy białej, zieloną herbatę, korę cynamonu, trawę cytrynową, korzeń cykorii podróżnik, naowocnię fasoli.

3. Czy mogę stosować zioła na wzrok bez sprawdzenia czy nie ma przeciwwskazań?

Nie, zanim rozpocznie się stosowanie ziół na wzrok należy sprawdzić czy nie występują jakieś przeciwwskazania.


Bibliografia

 1. Czerwińska K, Kucharczyk I., Funkcjonowanie poznawcze osób tracących wzrok w późnej dorosłości – przegląd badań, Niepełnosprawność- Dyskursy Pedagogiki Specjalnej nr 35, s. 214-226
 2. Flak A., Praca przy monitorach – wpływ na wzrok i zasady ochrony wzroku, Warszawa 2019.
 3. Rakowski A., Oftalmotoksyczność leków oraz suplementy diety na wzrok, Optyka 3/2018, s. 50-52.

4 comments

 1. Ile mniej więcej trzeba pić takie zioła na wzrok by widzieć poprawę?

  1. Moja mama to już tak mniej więcej kilka albo kilkanaście tygodni jest na tym, a takie pierwsze słowa od niej, że lepiej u niej z oczami usłyszałam po ok. miesiącu albo dwóch.

 2. Akurat co jak co, ale słyszałam o korzeniu cynamonu i faktycznie może coś w tym być. Moja mama ma problem ze wzrokiem, nosi okulary, bierze luteinę i pije zioła na wzrok i realnie trochę lepiej widzi o czy są też mniej przemęczone.

 3. kiedys słyszałam ze marchew jest dobra na wzrok a tu widze ze jest tego o wiele więcej ;p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!