Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Zioła na pamięć. Jakie zioła pić na lepszą pamięć?

Zioła na pamięć cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo terapia ziołowa może okazać się wyjątkowo skuteczna. Co więcej, nie sposób odmówić jej bezpieczeństwa, o ile będziemy unikać ziół, które są nam przeciwwskazane. Jakie więc gatunki ziół są polecane na poprawę naszej pamięci?

Zioła na pamięć – pij tylko najskuteczniejsze z nich

Zioła na pamięć, aby były skuteczne muszą być pite regularnie. Warto również zaznaczyć, że zdecydowanie bardziej efektywne będzie popijanie mieszanek ziołowych niż pojedynczych ziół. W poniższej tabelce wskazano oraz scharakteryzowano najskuteczniejsze gatunki ziół:

Liść morwy białej Liczne witaminy i minerały zawarte w liściach morwy białej sprawiają, iż niezwykle pozytywnie wpływa ona na naszą pamięć i koncentrację.
Zielona herbata Polifenole zawarte w zielonej herbacie sprawiają, że znacznie łatwiej zapamiętujemy nowe rzeczy oraz zdecydowanie rzadziej zapominamy o istotnych kwestiach.
Trawa cytrynowa Napar z trawy cytrynowej charakteryzuje się wspaniałym smakiem i aromatem. Już sam zapach herbatki wprowadza w błogi i przyjemny nastrój. Jak zaś wiadomo, im mniej jesteśmy zestresowani, tym lepsza jest nasza pamięć i koncentracja.
Kora cynamonu W korze cynamonu znajdziemy niezwykle cenne właściwości regulujące poziom glukozy w naszej krwi. Jak powszechnie wiadomo, problemom z glukozą często towarzyszy senność i osłabienie koncentracji. Kora cynamonu łagodzi te objawy oraz w zauważalny sposób poprawia naszą pamięć.
Korzeń cykorii podróżnik Korzeń cykorii jest pomocnym zielem, jeżeli zależy nam na poprawie wyglądu naszej skóry, włosów i paznokci. To dobroczynne ziele w zauważalny sposób poprawia także naszą koncentrację.
Naowocnia fasoli  Ziele to kojarzone jest głównie z pozytywnym wpływem na regulowanie metabolizmu cukrów. Trzeba jednak wiedzieć, iż udowodniono również pozytywny wpływ naowocni fasoli na naszą pamięć i koncentrację.

mieszanka ziolowa

Zioła na pamięć pite regularnie wykazują się naprawdę wysoką skutecznością. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż zioła na poprawę pamięci w żadnym razie nie powinny zastępować nam wizyty u lekarza. Jeśli mamy naprawdę poważny problem z pamięcią i koncentracją, powinniśmy w pierwszej kolejności udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Jeśli będą po temu wskazania, lekarz rodzinny może wysłać nas do specjalisty, na przykład neurologa.

Zioła na pamięć – co powinno skłonić nas do ich picia?

Jak już wspomniano powyżej, zioła na pamięć mogą okazać się bardzo skuteczną pomocą w walce z zaburzeniami pamięci. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zacząć stosować je odpowiednio wcześnie. Zaufajmy więc ziołom już wtedy, gdy pojawią się takie objawy jak:

 • rozkojarzenie,
 • trudność z zapamiętywaniem ważnych kwestii,
 • dekoncentracja,
 • irytacja i zmęczenie.

Jeśli zaczniemy popijać zioła na pamięć bardzo wcześnie, rezultaty mogą naprawdę bardzo pozytywnie nas zaskoczyć. Jeśli jednak problemy z pamięcią i koncentracją będą bardzo zaawansowane, konieczne może być wdrożenie farmakoterapii. Nawet wtedy, w większości przypadków mogą być jednak stosowane zioła poprawiające pamięć i koncentrację jako wsparcie terapii.

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, iż zioła na pamięć mogą okazać się niezwykle pomocne i skuteczne. Wybrana przez nas herbata na pamięć powinna być jednak popijana systematycznie, bo w przeciwnym razie satysfakcjonujące nas efekty nie będą miały szansy się pojawić. Zawsze należałoby jednak zweryfikować czy nie istnieją przeciwwskazania do picia jakiegoś konkretnego zioła na pamięć. Jeśli mamy trudności z samodzielnym określeniem tego, możemy poprosić o pomoc doświadczonego farmaceutę lub lekarza.

wizualizacja pamieci

FAQ – zioła na pamięć

 1. Gdzie kupić najlepsze zioła na pamięć dla osób starszych?

Zioła wspomagające pamięć, zarówno u osób starszych jak i u młodych ludzi, możemy zakupić w dobrze zaopatrzonym sklepie zielarskim. Znajdziemy je również w niektórych sklepach z ekologicznymi produktami, a także w drogeriach i aptekach.

 1. Jak długo należy stosować zioła poprawiające pamięć i koncentrację?

Zioła, które mają na celu poprawę pamięci oraz koncentracji muszą być stosowane bardzo systematycznie. W przeciwnym razie mowy o satysfakcjonujących efektach być niestety nie może. Trzeba używać zakupionej przez nas mieszanki ziołowej przez minimum trzy tygodnie. Po tym czasie warto zrobić przerwę na dwa tygodnie i powtórzyć kurację, gdy czujemy taką potrzebę.

 1. Kiedy zioła na pamięć zaczną przynosić rezultaty?

Zioła wspomagające pamięć zaczną działać nie wcześniej jak po kilku tygodniach codziennego ich stosowania. W przeważającej większości przypadków rezultaty w postaci poprawy pamięci odczujemy po mniej więcej trzech tygodniach popijania wybranej przez nas mieszanki ziołowej. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i nie zrażać brakiem początkowych rezultatów.


Bibliografia

 1. Jagodzińska M., Psychologia pamięci. Badania, teorie, zastosowania, Warszawa 2008, s. 205.
 2. Domżał T., Pamięć w neurologii: zaburzenia, diagnostyka i leczenie, Forum Medycyny Rodzinnej 7/2013, s. 155-164.

   

4 comments

 1. ja tam mialam przede wszystkim mniejsze dozy irytacji i nerwow. Przede wszystkim bardzo się rozluznilam i moglam się skupic na rzeczach do roboty.

 2. Nie wiem czemu tylko się mowi o osobach starczych w kwestii pamieci ale ja dużo sobie pomoglam pijac ziola na pamiec w czasie w trakcie sesji i nauki ogolnie na studiach.

 3. pierwsze słyszę, żeby istniały jakieś zioła na pamięć, które by pomagały ją jakoś wetrzeć o.O

  1. Moja babcia już jakiś czas pije sobie w sumie herbaty ziołowe czy jakieś napary i… ma zdecydowanie lepszą koncentrację. Wiadomo, że jeszcze trzeba dbać o lepszej jakości jedzenie np. orzechy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!