Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Zioła na cholesterol

Zioła na cholesterol zainteresują większość osób, które borykają się z podwyższonym poziomu tak zwanej złej frakcji cholesterolu. Dlaczego warto je stosować? Przede wszystkim dlatego, iż są one nie tylko skuteczne, ale również bezpieczniejsze niż wiele leków. Trzeba jednak wiedzieć, które zioła należałoby wybrać, jeśli chcemy na dłużej pokonać zły cholesterol.

Zioła na cholesterol – które z nich warto popijać?

Jak już zaznaczono na wstępie, zioła na cholesterol mają szansę okazać się bardzo skuteczną pomocą w walce ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu. Warto jednak zaznaczyć, iż najlepszym wyborem będzie zakup mieszanek kilku różnych ziół. Dzięki mieszance możemy uzyskać zdecydowanie lepsze efekty niż dzięki piciu pojedynczych gatunków ziół. W które z nich warto jednak inwestować? W poniższej tabeli wskazano i scharakteryzowano najbardziej skuteczne zioła na cholesterol:

Liść morwy białej Nie od dziś wiadomo, że morwa biała zyskała miano zioła pomocnego w walce z cukrzycą i insulino-odpornością. Trzeba jednak przyznać, iż ziele to hamuje również utlenianie lipoprotein, dzięki czemu zahamowany zostaje wzrost złego cholesterolu.
Zielona herbata  Liczne badania naukowe dowiodły, iż systematyczne popijanie zielonej herbaty pomaga obniżyć poziom złej frakcji cholesterolu czyli LDL. Trzeba jednak pamiętać, że jest to działanie subtelne.
Kora cynamonu Kora cynamonu, oprócz działania regulującego prawidłowy poziom cukru we krwi wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe. Cynamon pozwala więc obniżyć poziom złego cholesterolu oraz trójglicerydów.
Trawa cytrynowa Trawa cytrynowa to ziele posiadające wspaniały smak i aromat. Warto docenić ją także za zdolność obniżania poziomu złego cholesterolu w naszej krwi. Ziele to zapobiega gromadzeniu się lipidów w naczyniach krwionośnych, co jest bardzo ważne w kontekście profilaktyki miażdżycy.
Korzeń cykorii podróżnik Dzięki tej roślinie możliwe jest obniżenie poziomu złej frakcji cholesterolu w naszej krwi. Co więcej, cykoria podróżnik wykazuje właściwości przeciwmiażdżycowe.
Naowocnia fasoli Roślinie tej przypisuje się przede wszystkim zdolność do obniżania poziomu glukozy we krwi, jeżeli jest on chronicznie za wysoki. Mało osób wie jednak, iż naowocnia fasoli pozwala również na obniżenie poziomu złej frakcji cholesterolu.
Ziola na zylaki

Wypróbuj
MIESZANKĘ ZIÓŁ WSPOMAGAJĄCYCH WALKĘ Z CHOLESTEROLEM SteroHerbs

Zioła na cholesterol – jakie są wskazania do ich popijania?

liscie trawy cytrynowej

Zioła na cholesterol mogą być stosowane na każdym etapie walki z podwyższonym poziomem cholesterolu w naszej krwi. Trzeba jednak pamiętać, iż najlepsze rezultaty uzyskamy, jeśli zaczniemy stosować zioła na cholesterol już na samym początku problemów z jego podwyższeniem. Zioła na obniżenie cholesterolu warto więc zacząć pić, gdy pojawią się takie objawy jak:

 • trudności z koncentracją,
 • żółte zgrubienia w okolicy powiek,
 • tworzenie się charakterystycznych guzków na ścięgnie Achillesa.

Wszystkie wyżej wymienione objawy mogą sugerować problemy z podwyższeniem cholesterolu. Trzeba jednak powiedzieć, iż zioła obniżające cholesterol nie mogą nam zastępować wizyty u lekarza. Wskazana może okazać się konsultacja u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz wykonanie badań laboratoryjnych krwi, które potwierdzą lub wykluczą podwyższony poziom złego cholesterolu w naszym organizmie.

Podsumowanie

laski cynamonu

Reasumując zebrane wyżej rozważania, bez większych trudności można stwierdzić, iż zioła na cholesterol powinny być stosowane systematycznie, bo w przeciwnym razie mowy o w miarę trwałych oraz przede wszystkim satysfakcjonujących nas rezultatach być niestety nie może. Przed rozpoczęciem kuracji wybraną przez nas mieszanką ziołową należałoby jednak sprawdzić, czy nie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do tego, abyśmy nie stosowali jakiegoś konkretnego zioła na cholesterol.

FAQ – zioła na cholesterol

 1. Gdzie zakupić dobrej jakości zioła na cholesterol?

Najlepszej jakości, starannie wyselekcjonowane mieszanki ziołowe na cholesterol będziemy mogli rzecz jasna zakupić w sklepach zielarskich. Warto popytać o nie również w niektórych aptekach oraz drogeriach, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych.

 1. Jak długo musi być stosowana herbata na obniżenie cholesterolu?

Herbatka na cholesterol powinna być stosowana aż do momentu uzyskania zauważalnej poprawy. Trzeba jednak pamiętać, iż problem podwyższonego cholesterolu może powrócić. Warto byłoby więc zastanowić się nad codziennym stosowaniem niektórych ziół. Nie wszystkie nadają się bowiem do przewlekłego stosowania.

 1. Kiedy zioła na cholesterol zaczną działać?

Zioła na cholesterol zaczną działać nie wcześniej jak po kilku tygodniach ich codziennego popijania. Zawsze trzeba przestrzegać wskazówek producenta dotyczących częstotliwości stosowania danej mieszanki. Niektóre zioła należałoby bowiem popijać więcej niż raz dziennie. Uzbrójmy się także w cierpliwość, bo w niektórych przypadkach efekty stosowania mieszanek ziołowych pojawią się później niż w innych.


Bibliografia

 1. Charles C Allain, Lucy S Poon, Cicely Chan, W Richmond, Paul C Fu, Enzymatic Determination of Total Serum Cholesterol, Clinical Chemistry 4/1974, s. 470–475.
 2. Simons Kai, Ikonen Elina, How Cells Handle Cholesterol, Science 12/2000, s. 1721-1726.

5 comments

 1. jak takie ziola przygotowywac?
  to się je?
  to się pije?
  jak z tym jest?

  1. Zależy pewnie co masz dokładnie. Moją mieszankę się zaparza przez kilka minut a później wypija. Smak całkiem okay więc pieję 2 razy dziennie.

 2. Ktos się orientuje czy to pomaga mocno na obnizeniem jego poziomu?

  1. tak. Ja mam całkiem wysokie wyniki cholesterolu i tak jak zmieniłem dietę i piję zioła na cholesterol tak jest trochę lepiej. Nie jestem długo ogólnie w trwaniu takiego jadłospisu i suplementacji bo niecałe 2 miesiące ale zrobiłem po nich nich wyniki do porównania i jest trochę lepiej. Od siebie jeszcze dodam że warto zacząć ćwiczyć.

 3. Mojemu tacie się przymierzam by sprezentować takie cudo, bo co chwile moja mama mówi, że ma za wysoki ten poziom cholesterolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!