Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Zioła na koncentrację

Zioła na koncentrację są bez wątpienia godne uwagi wszystkich tych, którzy narzekają na problemy z pamięcią. Trzeba zaś przyznać, że trudności z koncentracją przytrafić się mogą zarówno kobietom jak i mężczyznom w różnym wieku. Jeżeli zależy nam jednak na skuteczności ziół, muszą zostać one starannie przez nas wybrane. 

Zioła na koncentrację – które gatunki warto stosować?

Nie ulega wątpliwości, że zioła na koncentrację charakteryzują się dużą skutecznością. Nie sposób odmówić im również dosyć sporego bezpieczeństwa oraz wydajności. Zakupiony przez nas susz ziołowy pozwala bowiem na przygotowanie bardzo wielu aromatycznych naparów. Jakie zioła na koncentrację i pamięć warto byłoby zaś wybierać? W poniższej tabelce wskazano oraz scharakteryzowano najskuteczniejsze gatunki ziół:

Liść morwy białej Liście morwy białej kojarzone są przede wszystkim z pozytywnym wpływem na poziom cukry w naszej krwi. Trzeba jednak wiedzieć, że to cenne ziele zawiera również wiele witamin i minerałów, które poprawiają naszą pamięć i pozytywnie wpływają na koncentrację.
Zielona herbata W zielonej herbacie znajdziemy całe mnóstwo dobroczynnych antyoksydantów, które walczą z wolnymi rodnikami. Udowodniono także, iż regularne picie zielonej herbaty pomaga walczyć z lukami w pamięci, a także wprowadza nas w błogi stan odprężenia i relaksu.
Korzeń cykorii podróżnik Korzeń tej dobroczynnej rośliny działa wspomagająco na wątrobę, a także na żołądek. Nie sposób jednak odmówić cykorii pozytywnego wpływu na nasz układ nerwowy. Dzięki temu cykoria jest doskonałym przykładem zioła na koncentrację.
Kora cynamonu W korze cynamonu znajduje się olejek eteryczny, który jest w stanie poprawić apetyt. Na tym jednak nie koniec zalet kory cynamonu, gdyż poprawia ona dopływ krwi do mózgu. Z tego też względu ziele to polecane jest osobom, które chcą poprawić swoją pamięć i koncentrację.
Naowocnia fasoli To ziele również wykazuje zbawienny wpływ na koncentrację, ale na tym nie koniec jego zalet. Naowocnia fasoli wspomoże również walkę z cukrzycą. Z tego też względu jest polecana diabetykom.
Trawa cytrynowa Trawa cytrynowa wykazuje działanie łagodnie relaksacyjne. Z tego też względu poprawia naszą pamięć i koncentrację. Czyni nas również odporniejszymi na niekorzystny wpływ stresu.

proszek z zielonej herbaty

Zioła na koncentrację mają szansę okazać się skuteczne, jeżeli będziemy stosować je regularnie. Trzeba również pamiętać o tym, że zdecydowanie lepiej będzie sięgnąć po mieszankę ziół niż zdecydować się na napary  pojedynczych gatunków ziół.

Zioła na koncentrację – co powinno skłonić nas do ich picia?

Zioła na koncentrację okażą się najbardziej skuteczne wówczas, gdy nasze problemy z pamięcią nie będą jeszcze zbyt duże. Warto byłoby więc zacząć stosować terapię ziołową już wtedy, gdy pojawią się pierwsze objawy świadczące o kłopotach z koncentracją. Wśród nich można wyróżnić:

 • rozkojarzenie
 • trudności z zapamiętywaniem
 • drażliwość
 • zmęczenie

Należy mieć na uwadze, iż zioła na koncentrację pod żadnym pozorem nie mogą zastępować nam wizyty u lekarza. Szczególnie starannie muszą być wybierane zioła na koncentracje i pamięć dla dzieci. Co więcej, każda herbata na koncentrację powinna być popijana regularnie, bo w przeciwnym razie nie będzie miała szansy zadziałać.

Podsumowując zebrane wyżej rozważania, bez większych trudności można stwierdzić, że zioła na koncentrację i pamięć mają szansę okazać się skuteczne. Trzeba jednak mieć na uwadze systematyczne stosowanie wybranej przez nas mieszanki ziołowej. Co więcej, nie wolno zapomnieć o sprawdzeniu tego, czy nie istnieją jakieś przeciwwskazania do popijania jakiegoś zioła. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii, skontaktujmy się z doświadczonym lekarzem lub farmaceutą.

peczek trawy cytrynowej

FAQ – zioła na koncentrację

 1. Gdzie zakupić najwyższej jakości zioła na koncentrację?

Najlepszej jakości zioła na koncentrację zakupimy rzecz jasna w dobrze zaopatrzonych sklepach zielarskich. Możemy pytać o nie również w niektórych drogeriach i aptekach, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych.

 1. Jak długo stosować zioła na koncentrację i pamięć?

Jeżeli zależy nam na uzyskaniu w miarę trwałych oraz przede wszystkim w pełni satysfakcjonujących nas rezultatów, musimy zdecydować się na systematyczne picie ziół. Najlepiej stosować wybrane przez nas mieszanki ziołowe przez minimum kilka tygodni. Pamiętajmy jednak, że należałoby robić przerwy w piciu niektórych gatunków ziół.

 1. Kiedy zioła na koncentrację i pamięć zaczną działać?

Zadowalające nas rezultaty pojawią się nie wcześniej jak po kilku tygodniach systematycznego ich stosowania. Jeżeli jednak po przeprowadzeniu pierwszej kuracji nie widzimy efektów, możemy śmiało zdecydować się na rozpoczęcie kolejnej. Zachowajmy jednak minimum dwa tygodnie odstępu pomiędzy poszczególnymi kuracjami ziołowymi mającymi na celu poprawę naszej pamięci oraz koncentracji.


Bibliografia

 1. Galant M., Merkisz J., Badania zmian koncentracji kierowcy w czasie treningu symulatorowego, Logistyka 3/2015, s. 1389.
 2. Kunka B., System monitorujący stopień koncentracji uwagi uczniów, Zeszyty Naukowe Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej 26/2009, s. 73-76.
 3. Kolańczyk A., Uwaga Ekstensywna. Model Ekstensywności vs. Intensywności Uwagi, Studia Psychologiczne 49/2011, s. 7-27 .
 4. Nowotnik A., Funkcjonowanie uwagi u dzieci w wieku wczesnoszkolnym: grupy ryzyka, Warszawa 2011, s. 87-102.

5 comments

 1. Polecam. Tacie kupiłam takie herbaty i powiem szczerze, że jest trochę lepiej. Tak czy inaczej polecam to traktować jako suplementacje. Jak są poważne problemy ze skupieniem się to warto iść do lekarza się przebadać.

 2. ostatnio czytalam o poprawienie przez picie ziol na koncentracje. realnie się zastanawiam czy czegoś takiego nie kupic dla mamy np..

 3. Szczegielniak

  Jak dokładnie u Ciebie wygląda dieta @Zuzanka? Możesz coś podpowiedzieć? Jestem realnie ciekawa, bo u mnie ostatnio widzę że jest problem z tym bym się skupiła na czymś przez dłuższy czas. Nagle się wyłączam i jest problem nawet przeczytać książkę ;/

  1. Bardziej lekkostrawna, bardziej wartościowa, złożona z wielu fajnych witamin, składników odżywczych, aktywnych i innych. Ostatnio jestem wielką fanką orzechów, migdałów, nasion wszelakich:) Do tego jeszcze piję zioła na koncentrację i jest to combo najlepsze jakie miałam.

 4. Dla mnie zdecydowanie klasykiem jest zmiana diety. U mnie głównie to pomogło by poprawić sobie konsystencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!