Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Domowe sposoby na menopauzę – 5 najlepszych metod!

Domowe sposoby na menopauzę to skuteczna metoda na złagodzenie objawów, związanych z przekwitaniem. W poniższym opracowaniu można znaleźć informacje o tym, jakie są najlepsze naturalne sposoby na menopauzę. Zapraszamy do lektury.

Domowe sposoby na menopauzę – stosowanie naturalnych ziół

Domowe sposoby na menopauzę potrafią być bardzo skuteczne, jeśli są odpowiednio stosowane. Jednymi z najskuteczniejszych metod domowych jest regularne przyjmowanie z ziół. Wykazują one szereg dobroczynnych właściwości, które pomagają złagodzić objawy menopauzy. Zioła są także naturalnym sposobem na poradzenie sobie z niekomfortowym wyzwaniem. Oznacza to, że korzystanie z ziół jest bezpieczne oraz zgodne z naturą. Warto pamiętać również o tym, że naturalne zioła pomagają nie tylko na menopauzę, ale wspierają także ogólną kondycję organizmu. Wpływają one korzystnie na układ krwionośny, pokarmowy, a także na samopoczucie. W poniższej tabeli znajdują się najskuteczniejsze zioła na menopauzę oraz ich skuteczne działania. 

Naturalne zioła na menopauzę Właściwości i działanie
ziele koniczyny łąkowej Poprawia stan układu pokarmowego oraz wpływa korzystnie na stan skóry i włosów. Dba również o prawidłową gospodarkę lipidową oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na osteoporozę.
ziele mięty Poprawia jakość snu, działa uspokajająco i odświeżająco. Co więcej, łagodzi niekorzystne objawy menopauzy, dotyczące układu pokarmowego.
liść melisy Działa ona odprężająco, relaksująco oraz uspokajająco. Melisa jest skuteczna także na bóle głowy oraz problemy z bezsennością.
trawa cytrynowa Łagodzi napięcia, pozwala zachować spokój oraz wpływa korzystnie na samopoczucie. Dodatkowo działa moczopędnie i przeciwbólowo.
liść borówki brusznicy Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, a także wykazuje właściwości pobudzające wydalanie moczu.
Ziola na zylaki

Wypróbuj
SKUTECZNĄ MIESZANKĘ ZIÓŁ NA MENOPAUZĘ MenoHerbs

“Zioła to skuteczne i bezpieczne domowe sposoby na menopauzę. Dzięki nim można uregulować samopoczucie oraz zadbać o prawidłową kondycję organizmu w tym trudnym okresie. Aby zioła były skuteczne, muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta” – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego.

Domowe sposoby na menopauzę – odpowiednia dieta

Domowe sposoby na menopauzę to przede wszystkim lecznicze zioła i odpowiednia dieta. Kobiety w okresie przekwitania powinny zadbać o to, by ich posiłki były bogate w dobroczynne produkty. Pożądane są między innymi preparaty sojowe, które zapobiegają osteoporozie. Dieta powinna być również bogata w produkty zawierające wapń, witaminy A, C, D, E, beta-karoten i fitohormony. Poleca się na stałe wprowadzić do diety m.in.:

  • mleko i przetwory mleczne, 
  • produkty pełnoziarniste,
  • tłuste ryby,
  • owoce, 
  • ciemnozielone i czerwone warzywa,
  • strączki,
  • oleje roślinne.

Oprócz posiłków, nie wolno zapomnieć również o piciu dużej ilości wody, która wypłukuje toksyny z organizmu.

napad goraca

Domowe sposoby na menopauzę – aktywność fizyczna

Domowe sposoby na menopauzę to także aktywność fizyczna oraz hobby. Dzięki nim można zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się chorób serca, cukrzycy czy osteoporozy. Aktywność pomaga również łagodzić takie objawy menopauzy, jak uderzenia gorąca czy przybieranie na wadze. Warto sprawić, by aktywność fizyczna stała się hobby, czymś przyjemnym. Dzięki temu uprawianie jej będzie łatwiejsze oraz wpłynie korzystnie na samopoczucie, o które także należy dbać w okresie menopauzy.

Domowe sposoby na menopauzę – gorące kąpiele

Domowe sposoby na menopauzę mogą być bardzo przyjemne, jak np. gorące kąpiele. Taką przyjemność zapewnia się sobie po to, by się zrelaksować, odprężyć oraz poradzić sobie z nadmierną potliwością. Kąpiel sprawdzi się również jako środek uspokajający oraz pozwalający poradzić sobie z bezsennością. Do gorącej wody warto dodać eteryczne olejki lub wywary z ziół, dzięki czemu kąpiel stanie się jeszcze bardziej dobroczynna.

Domowe sposoby na menopauzę – ograniczenie używek

Domowe sposoby na menopauzę wymagają również poświęcenia. Bardzo ważne w tym okresie jest to, by prawidłowo się odżywiać, a także zrezygnować z używek, takich jak alkohole czy papierosy. Niewiele kobiet wie, że palenie tytoniu może przyspieszyć menopauzę. Co więcej, sprzyja ono chorobom serca, osteoporozie i nowotworom. Palenie i picie przyczynia się do wyniszczania organizmu, który w okresie menopauzy potrzebuje regeneracji. Dlatego warto zrezygnować z takich używek oraz prowadzić zdrowy tryb życia.

Domowe sposoby na menopauzę pozwalają w naturalny sposób zmniejszyć objawy przekwitania oraz poprawić kondycję organizmu. Jednymi z najlepszych domowych metod są zioła na menopauzę, które warto stosować regularnie. W okresie menopauzy zaleca się stosować przede wszystkim ziele koniczyny łąkowej, trawę cytrynowa, liść borówki brusznicy, liść melisy oraz ziele mięty.

menopauza jedzenie

FAQ

1. Jakie są najlepsze domowe sposoby na menopauzę?

Najlepsze domowe sposoby na menopauzę to stosowanie ziół w różnych postaciach. Pomagają one zmniejszyć objawy menopauzy oraz korzystnie wpływają na samopoczucie i kondycję organizmu. Dlatego warto przyjmować je np. w formie naparów lub herbat.

2. Czy naturalne sposoby na menopauzę są skuteczne?

Tak, stosując takie metody można poprawić stan organizmu oraz ograniczyć nieprzyjemne objawy przekwitania. Należy pamiętać jednak o tym, że sposoby te będą skuteczne, jeśli będą wykorzystywane regularnie. Kurację domowymi sposobami warto rozpocząć od ziół, które są szczególnie polecane w tym okresie.

3. Czy można łączyć ze sobą domowe sposoby na menopauzę?

Tak, domowe metody można ze sobą łączyć. Warto stosować naturalne zioła oraz dodatkowo, uprawiać aktywność i wprowadzić zdrową dietę. Co więcej, zioła można stosować w trakcie gorących kąpieli, które również są zalecane w okresie przekwitania.


Bibliografia

  1. W. H. Utian, The International Menopause menopause-related terminology definitions, Ohio 2009, s. 284-286.
  2. P. Bodera, S. Poznański, P. Dobrzański, Menopauza – fizjologiczny okres w życiu kobiety [w:] Przewodnik Lekarza 2007, s. 74-77.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!