Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Zioła na tarczycę

Zioła na tarczycę interesują coraz większą liczbę osób, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami tarczycy. Trzeba jednak wiedzieć, jakie zioła na tarczycę należy stosować. Niektóre z nich mogą być bowiem polecane przy niedoczynności, ale przy nadczynności już niekoniecznie. Nie brakuje i ziół, które działają dobrze zarówno na nadczynność jak i na niedoczynność tego gruczołu.

Zioła na tarczycę – które z nich należy zastosować?

Jeżeli chodzi o zioła na tarczycę, musimy stosować je bardzo ostrożnie, co zresztą zostało wspomniane już na wstępie. Na początku warto dowiedzieć się tego, z jakimi właściwie problemami tarczycy się borykamy. W tym miejscu należy zaznaczyć, iż zioła na tarczycę w żadnym razie nie powinny zastępować nam wizyty u lekarza. Na początek warto udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który może nam zlecić podstawowe badania krwi. Jeżeli zaistnieje konieczność, lekarz rodzinny prawdopodobnie zaleci nam wizytę u lekarza endokrynologa. Z dużym prawdopodobieństwem można jednak stwierdzić, iż zioła na tarczycę często są zalecane nawet przez lekarzy. W poniższej tabeli wskazano oraz scharakteryzowano te gatunki, na które w szczególności powinniśmy zwrócić naszą uwagę:

Ziele rdestu ptasiego Ziele to bardzo pomaga w oczyszczeniu organizmu z nagromadzonych w nim toksyn, które osłabiają między innymi pracę tarczycy. Ziele rdestu poleca się przede wszystkim na niedoczynność tarczycy.
Owoc róży Jeżeli poszukujemy zioła na niedoczynność tarczycy, powinniśmy zainteresować się również owocem róży. W owocu tej dobroczynnej rośliny znajdziemy mnóstwo cennych witamin i minerałów, które wspomogą walkę z niedoczynnością tarczycy.
Owoc jarzębiny To ziele należy również do ziół wspomagających prawidłową pracę tarczycy. Przede wszystkim powinny stosować je osoby borykające się z niedoczynnością tarczycy.
Liść pokrzywy Liść pokrzywy wspomaga prawidłową pracę tarczycy, w szczególności w przypadku jej niedoczynności. Skrzyp pomoże również zawalczyć o zdrowe włosy, skóry oraz paznokcie.
Korzeń kozłka Poszukując zioła na nadczynność tarczycy, doskonale byłoby zwrócić uwagę na korzeń kozłka. Ziele to wspaniale koi i redukuje napięcie towarzyszące nadczynności tarczycy.
Kłącze lukrecji  Poszukując zioła na Hashimoto, warto przede wszystkim postarać się o zakup kłącza lukrecji. Roślina ta działa przeciwzapalnie, co jest szczególnie ważne w przypadku przewlekłego, autoimmunologicznego zapalenia tarczycy. Lukrecja wspomaga również utylizację jodu przez tarczycę.
Porost islandzki Działa wzmacniająco na nasz organizm. Okazuje się niezwykle przydatny w walce z zaburzeniami pracy tarczycy, ale jego stosowanie warto zawsze skonsultować z lekarzem.
Ziola na zylaki

Wypróbuj
SKUTECZNĄ MIESZANKĘ ZIÓŁ NA TARCZYCĘ EutroHerbs

Wszystkie wyżej wymienione zioła pomocne przy niedoczynności tarczycy jak i zioła na nadczynność i Hashimoto muszą być stosowane regularnie. W przeciwnym bowiem razie mowy o w miarę trwałych oraz przede wszystkim satysfakcjonujących nas efektach być niestety nie może.

ziola rdestu

Zioła na tarczycę – jakie objawy powinny nas skłonić do ich picia?

Jak już wspomniano powyżej, zioła na tarczycę mają szansę okazać się bardzo skuteczne. Trzeba jednak mieć na uwadze to, aby odpowiednio wcześnie zacząć stosować wybrane przez nas zioła. Powinny nas do tego skłonić takie objawy jak:

 • nadmierna senność,
 • przewlekłe zmęczenie,
 • problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi,
 • zaburzenia miesiączkowania,
 • uczucie kołatania serca.

Trzeba wiedzieć, iż każde schorzenie tarczycy może powodować nieco inne objawy. Zawsze należy więc upewnić się co do tego, na jakie schorzenie naprawdę cierpimy. Wówczas możliwe będzie dobranie odpowiednich ziół.

Resumując wyżej zebrane rozważania, bez większych trudności można stwierdzić, iż zioła na tarczycę mają szansę okazać się bardzo pomocne. Musimy jednak wiedzieć, jakie zioła na tarczycę zastosować w konkretnym schorzeniu.

Zawsze należy zweryfikować, czy nie ma przeciwwskazań do zastosowania jakiegoś konkretnego gatunku zioła. Jeżeli nie, wystarczy zatroszczyć się o regularne popijanie wybranej przez nas mieszanki – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego.

liscie pokrzywy

FAQ – zioła na tarczycę

 1. Gdzie zakupić wysokiej jakości zioła na tarczycę?

Zioła wspomagające prawidłową pracę tarczycy należałoby zakupić w dobrze wyposażonym sklepie zielarskim. Możemy również zapytać o nie w niektórych aptekach czy drogeriach, zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych.

 1. Kiedy zioła na tarczycę zaczną działać?

Aby zioła wspomagające tarczycę miały szansę zadziałać, musimy stosować je przez odpowiednio długi czas. Koniecznie uzbrójmy się w cierpliwość, gdyż efekty nie pojawią się wcześniej jak po kilku tygodniach systematycznego picia wybranej przez nas mieszanki ziołowej.

 1. Jak często i jak długo pić zioła na tarczycę?

Podczas picia ziół na tarczycę należałoby koniecznie przestrzegać wszystkich zaleceń producenta zawartych na opakowaniu zakupionego przez nas produktu. Niektóre zioła należy pić raz dziennie, a inne nawet dwa.


Bibliografia

 1. Zyśko D., Gajek J., Tarczyca a układ krążenia, Pol Merk Lek 16/2004, s. 411–414.
 2. Budlewski T., Franek E.,Diagnostyka obrazowa chorób tarczycy, Choroby Serca i Naczyń 6/2009, s. 37-41.
 3. Lewiński A., Smyczyńska J., Hilczer M., Nadczynność i niedoczynność tarczycy – przyczyny, rozpoznawanie i leczenie, Przew Lek 5/2002, s. 52-62.

5 comments

 1. można gdzies kupic gotowe ziola na tarczyce do kupienia? Szukam czegoś już co jest od razu do przygotowania i picia.

  1. Jest coś takiego jak eutroherbs i sama piję mieszankę 2 razy dziennie:)

 2. Ja tam widzę, że mam mniejszy problem z wagą, bo woda mi się nie zatrzymuje i też nie ciągnie mnie tak do jedzenia. Tak jest całkiem stabilnie u mnie.

 3. Mi przy regularnym piciu od 2-3 miesięcy mam już dość regularne krwawienia, więc jest o niebo lepiej, bo raz miałam miesiączkę po 30 dniach, innym prazem po 38 dniach a później o 28.. Nie mogłam przewidzieć kiedy w końcu będzie okres.

 4. musiałabym wypróbować zioła na tarczycę bo mam duży problem z chormonami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!