Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Zioła na oczyszczanie organizmu

Zioła na oczyszczenie organizmu cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się temu co dziwić, gdyż charakteryzuje je wysoka skuteczność działania oraz stosunkowo duże bezpieczeństwo stosowania, o ile stosujemy je zgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli chcemy cieszyć się pozytywnym wpływem ziół na nasz organizm, musimy mieć na uwadze systematyczne ich stosowanie. Warto wiedzieć również jakimi właściwościami charakteryzują się poszczególne zioła oczyszczające i wybierać te, które wydają nam się najskuteczniejsze.

Zioła na oczyszczenie organizmu – wybieraj mieszanki

Zioła na oczyszczenie organizmu mają szansę pomóc zarówno wtedy, gdy stosujemy je osobno jak i wówczas, gdy sięgamy po mieszanki. To właśnie dzięki mieszankom zyskujemy największe szanse na skuteczną detoksykację organizmu. Niektóre zioła działają bowiem na zasadzie synergii. Wśród ziół, które zasługują na naszą szczególną uwagę należy wyróżnić między innymi nasze rodzime zioła. Lista najpopularniejszych ziół oczyszczających oraz właściwości, z jakich słyną poszczególne zioła na oczyszczenie organizmu zostały zebrane w poniższej tabeli:

Ziele czystka Właściwości tego ziela koncentrują się wokół likwidacji złego cholesterolu, a także wzmacniania organizmu. Dzięki temu staje się on odporniejszy na infekcje i niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych. Czystkowi nie sposób odmówić również działania antyalergicznego oraz energetyzującego. Uważany jest on za naturalny antybiotyk.
Ziele skrzypu Ziele to zawiera ogromne ilości krzemionki, dzięki czemu poprawia wygląd skóry, paznokci oraz włosów. Nie sposób odmówić mu również działania przyśpieszającego metabolizm. Wreszcie, ziele skrzypu wykazuje działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne.
Liść zielonej herbaty Dzięki zielonej herbacie nasz organizm ma szansę zwalczać wolne rodniki. Roślina ta detoksykuje organizm, pozytywnie wpływając na wygląd skóry. To skarbnica polifenoli, które walczą z oznakami przedwczesnego starzenia się skóry.
Ziele mniszka lekarskiego Mniszek, uznawany przez wiele osób za chwast ma szansę wzmocnić układ immunologiczny naszego organizmu. Działa stymulująco na produkcję żółci przez wątrobę, co sprawia, że łatwiej przepływa ona do dwunastnicy. Dzięki temu możliwa jest detoksykacja organizmu.
Kwiat czarnego bzu W kwiecie bzu czarnego kryją się silne właściwości przeciwzapalne. Nie sposób nie wspomnieć również o oczyszczających oraz przeciwwirusowych właściwościach tego ziela.
Ziele pokrzywy Pokrzywa zwyczajna, podobnie jak skrzyp bogata jest w krzemionkę. Wzmacnia organizm oraz pozytywnie wpływa na porost włosów. Wspomaga również wydalanie z organizmu toksyn, dzięki właściwościom silnie moczopędnym.
Kwiat hibiskusa Bogactwo witaminy C zawartej w hibiskusie sprawia, że roślina ta stymuluje układ odpornościowy do silniejszej walki z infekcjami.
Ziola na zylaki

Wypróbuj
SKUTECZNĄ MIESZANKĘ ZIÓŁ NA OCZYSZCZENIE ORGANIZMU CistusHerbs

Zioła na oczyszczenie organizmu – co sprawia, że są wyjątkowe?moździerz z ziołami

Zioła na oczyszczenie organizmu wykazują naprawdę wszechstronne działanie, co zostało wspomniane w powyższym akapicie. To wszystko sprawia, że są one godne naszej uwagi. Zioła posiadają udowodnioną naukowo skuteczność, a większość z nich jest stosowana w medycynie naturalnej od wieków. Nie ulega wątpliwości, że zioła są również ogólnodostępne i stosunkowo tanie. Dzięki temu na skuteczną kurację oczyszczającą może pozwolić sobie każdy z nas.

Czytaj również: Co warto wiedzieć na temat oczyszczania organizmu

Naturalne oczyszczanie organizmu jest również bezpieczne, jeżeli stosujemy zioła na oczyszczenie organizmu z należytą rozwagą.

Zioła na oczyszczenie organizmu – kiedy warto je stosować?

Zioła na oczyszczenie organizmu może stosować profilaktycznie każdy z nas. Istnieją jednak pewne symptomy świadczące o tym, że nasz organizm może potrzebować silnej detoksykacji. Wówczas zioła oczyszczające organizm mogą okazać się szczególnie pomocne. O oczyszczaniu organizmu z toksyn powinniśmy pomyśleć wówczas, gdy dokuczają nam objawy takie jak:

 • trądzik,
 • wypadanie włosów,
 • cellulit,
 • bóle głowy,
 • zaburzenia żołądkowo-jelitowe,
 • zaburzenia emocjonalne.

Można więc wysnuć wniosek, że zioła na oczyszczenie organizmu mają szansę pomóc w zwalczeniu wielu uporczywych objawów wynikających z zanieczyszczenia organizmu. Zawsze warto jednak wykluczyć choroby somatyczne, które również mogą powodować wyżej wymienione objawy. Jeżeli jednak zostały one wykluczone, prawdopodobnie zioła złagodzą dręczące nas dolegliwości.

mieszanka ziół oczyszczającychZioła oczyszczające – podsumowanie najważniejszych informacji

Bez trudu można stwierdzić, że zioła oczyszczające wykazują naprawdę wszechstronne działanie, dzięki czemu mają szansę zwalczyć wiele uciążliwych objawów wynikających z zanieczyszczenia organizmu.

„Należy jednak mieć na uwadze systematyczną terapię. Jedynie regularne picie ziół przyniesie satysfakcjonujące nas rezultaty. Mimo, że zioła nie są lekami, powinniśmy podchodzić do nich z dużą dozą ostrożności. Przede wszystkim należałoby upewnić się czy nie ma przeciwwskazań, abyśmy stosowali konkretne zioło.” mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego

Bezpieczeństwo naszego organizmu powinno być naszym priorytetem przy wyborze poszczególnych ziół. Na szczęście skutecznych ziół jest tak wiele, że na pewno uda nam się wybrać takie, które możemy stosować.

FAQ

Wiele osób przed rozpoczęciem kuracji detoksykującej zadaje sobie pytania dotyczące ziół. Poniżej zebrano najczęstsze z nich:

1. Gdzie kupować zioła?

Wiele ziół możemy zebrać i ususzyć samodzielnie pod warunkiem, że znamy się na nich. Jeżeli nie chcemy lub nie możemy samodzielnie zebrać interesujących nas ziół, wyposażmy się w nie w sklepie zielarskim. Część ziół w postaci herbatek znajdziemy także w niektórych aptekach i drogeriach.

2. Jak często pić zioła oczyszczające?

Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zawsze należy przestrzegać dawkowania konkretnego zioła. Niektóre z ziół, takie jak chociażby rumianek można stosować często. W przypadku innych ziołowych kuracji należy jednak robić przerwy.

3. Kiedy można spodziewać się efektów?

Jeżeli decydujemy się na korzystanie z ziół, musimy wyposażyć się w cierpliwość. Detoksykujące działanie ziół dostrzeżemy przeważnie po kilku tygodniach stosowania. Czasami na początku możemy dostrzec zaostrzenie zmian skórnych, ale jest to dowód tego, że nasz organizm usuwa toksyny.


Bibliografia

 1. B. Kędzia, E. Hołderna-Kędzia, Możliwości wykorzystania miodu i ziół w chorobach żołądka i jelit, Herbalism nr 1(4) / 2018
 2. P. Jakowienko, Mięta rośliną roku 2011, AURA nr 2, 2012, s 29-30
 3. Obidzinski S., Ocena właściwości energetycznych odpadów melisy, Zeszyty Problemowe Postępów Nauk Rolniczych, 2010

7 comments

 1. marzanna marcowa

  Moment w którym czujemy się ociężali, wiecznie zmęczeni i ogólnie bez chęci do życia to jest zawsze dobry moment kiedy warto zacząć oczyszczanie organizmu i stosować na to zioła. Nie wspominając o bardziej oczywistych sygnałach od naszego ciała jak np. problemy z układem trawiennym itd.

 2. honorata.szczecin

  Jeżeli mogę to zawsze wybieram mieszanki ziół zamiast jednego konkretnego bo wiadomo że każde ma inne właściwości które mogą się okazać przydatne. Po co kupować kilka opakowań ziół oddzielnie jak na rynku są od razu dobre proporcjonalnie mieszanki, elegancko oczyszczone itd? Nie wspominając o tym że ja bym sobie chętnie sama nazbierała ziół no ale niestety. Nie mam gdzie.

  1. dlatego właśnie zamawiam te cistusherbs, pokładam w nich spore nadzieje pod kątem detoxu organizmu :d

 3. ogólnie uwielbiam pokrywkę, także wszelkie zioła na oczyszczenie organizmu mi podopasowują. jeżeli chodzi o pozytywne jeszcze jakieś inne rzeczy to zauważyłam że rzadziej mam zgagę heh.

 4. Ciekawa jestem jak realnie wygląda detoksykacja organizmu.
  Jestem ciekawy. Ogólnie nie lubię zbytnio jakiś herbat typu skrzyp czy czystek.

 5. Najlepiej dać sobie dać trochę czasu. Ja po tygodniu widziałam, że coś się dzieje, ale też piłam napary systematycznie. Zazwyczaj tak 2 herbatki dziennie piję sobie ^^

 6. sympatyczna

  ile mniej więcej trzeba pić takie zioła na oczyszczanie organizmu by czuć różnicę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!