Zadzwoń do nas: +48 58 351 37 91

Darmowa wysyłka każdego zamówienia!

Zioła na hemoroidy

Zioła na hemoroidy powinny być stosowane przez każdego, kto chce spróbować domowych metod walki z tym uporczywym schorzeniem. Jeżeli naszym problemem są hemoroidy, zioła powinny być stosowane systematycznie. W przeciwnym bowiem razie efekty nie pojawią się. Warto również dowiedzieć się, które zioła na hemoroidy mają największą szansę na przyniesienie nam długotrwałej ulgi.

Zioła na hemoroidy – poznaj pomocne gatunki

Jak już wspomniano na wstępie, zioła na hemoroidy mają szansę nam pomóc. Trzeba jednak wiedzieć, z jakich gatunków należałoby korzystać.

W poniższej tabeli wskazano oraz scharakteryzowano gatunki ziół pomocnych w walce z żylakami odbytu:

Ziele karczocha Karczochy są przez większość z nas kojarzone jako składnik pomocny w walce z kłopotami trawiennymi. Okazuje się jednak, że ziele karczocha może pomóc także osobom borykającym się z hemoroidami. Ze względu na zawartość witaminy C karczochy działają bowiem silnie wzmacniająco.
Ziele fiołka trójbarwnego Ziele to kojarzone jest przede wszystkim z redukcją problemów skórnych. Tak naprawdę jednak fiołek może wspomóc także walkę z hemoroidami ze względu na swoje silne działanie wzmacniające, przeciwzapalne oraz ściągające.
Ziele melisy Osobom, które zastanawiają się nad tym, jakie zioła na hemoroidy wybrać powinny zainteresować się również melisą. Do hemoroidów nierzadko przyczyniają się bowiem zaparcia, a te często powstają na tle nerwowym. Uspokajające właściwości melisy mogą więc okazać się wsparciem w walce z hemoroidami. Ponadto, ziele to ma działanie łagodzące.
Owoc głogu Dzięki owocom głogu możliwa będzie poprawia krążenia krwi, a także wzmocnienie kruchych naczyń krwionośnych. Owoce głogu to także bogate źródło witaminy C, dlatego silnie wzmacniają naturalną odporność organizmu.
Owoc kminku Dzięki kminkowi zwyczajnemu, który posiada przyjemny smak oraz zapach, większość osób bez trudu popija mieszankę ziół na hemoroidy.
Owoc jarzębiny Jeżeli chcemy zakupić dobrej jakości zioła na hemoroidy powinniśmy zainteresować się także jarzębiną. Owoce tej dobroczynnej rośliny działają silnie wzmacniająco, a także likwidują ból i obrzęki.

Wymienione powyżej zioła pomogą nie tylko zwalczyć problem występujących już hemoroidów, ale również zapobiegną ich pojawianiu się w przyszłości. Zioła na hemoroidy najkorzystniej zadziałają, jeśli będziemy je stosować w postaci mieszanek kilku ziół. Dobrej jakości, starannie wyselekcjonowane mieszanki okazują się bowiem zdecydowanie skuteczniejsze niż pojedyncze gatunki ziół – mówi Alicja Orłowska z Kredensu Ziołowego.

Zioła na hemoroidy – kiedy zacząć stosować?

owoce jarzebiny

Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy warto byłoby zacząć stosować zioła na hemoroidy. Oczywiście zawsze możemy stosować wybrane mieszanki w ramach profilaktyki przed żylakami odbytu. Większość osób decyduje się jednak na użycie ziół dopiero wówczas, gdy pojawią się przykre objawy. Można do nich zaliczyć przede wszystkim:

 • uporczywy świąd w okolicy odbytu
 • pieczenie w okolicy odbytu
 • ból przy oddawaniu stolca
 • krwawienie przy oddawaniu stolca

Jako, że wyżej wymienione objawy nie zawsze są powodowane przez hemoroidy, zioła na hemoroidy nigdy nie powinny nam zastępować wizyty lekarskiej. W niektórych przypadkach konieczne okazuje się zaś wdrożenie leczenia przeciwko żylakom odbytu. Może być ono zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Zioła na hemoroidy zawsze mogą być jednak stosowane pomocniczo. Oczywiście, jeżeli zależy nam na tym, aby ziołowa terapia przyniosła pożądany skutek, musimy mieć na uwadze systematyczne używanie ziół. W przeciwnym bowiem razie mowy o względnie trwałych oraz rzecz jasna zadowalających nas rezultatach być niestety nie może. Zioła do picia na hemoroidy powinny być popijane przez minimum trzy tygodnie. Po upływie tego czasu kurację można przerwać na dwa tygodnie, a potem w razie konieczności powtórzyć ją.

Podsumowując zebrane wyżej rozważania, bez większych trudności można stwierdzić, że mieszanka ziół na hemoroidy okazuje się bardzo przydatna w walce z tym typem schorzenia. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnej mieszanki, powinniśmy zweryfikować czy nie cierpimy na jakieś schorzenie, które jest przeciwwskazaniem do stosowania jakichś ziół wchodzących w skład mieszanki.

FAQ – zioła na hemoroidy

nasiona kminku

 1. Gdzie kupić dobrej jakości zioła na hemoroidy?

Dobrej jakości zioła do walki z żylakami odbytu powinniśmy kupować przede wszystkim w sklepach zielarskich. Oczywiście o mieszanki ziołowe warto pytać również w aptekach, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych.

 1. Kiedy zioła na hemoroidy przyniosą efekty?

Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy zioła przeciwko hemoroidom zaczną działać. Nie stanie się to rzez jasna natychmiast. Na efekty stosowania ziół należy zazwyczaj poczekać około dwóch lub trzech tygodni.

 1. Jak długo pić zioła na hemoroidy?

Wybraną przez nas mieszankę ziołową powinniśmy pić zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi na jej opakowaniu. W większości przypadków konieczne jest codzienne picie ziół.


Bibliografia

 1. Kołodziejczak M., Zachowawcze leczenie choroby hemoroidalnej, Warszawa 2011, s. 7.
 2. Małgorzata Lesińska-Sawicka, Monika Waśkow, Medycyna ludowa, gusła i zabobony jako metody lecznicze praktykowane w XXI wieku, Słupsk 2012, s. 10.
 3. Zając U., Hemoroidy-wstydliwy problem społeczeństwa XXI wieku., Warszawa 2013, s. 5.
 4. Nowak G., Surowce roślinne stosowane w chorobach układu krążenia i serca, Poznań 2014, s. 110.

8 comments

 1. iluzjonistka

  Nie miałam pojęcia, że karczoch to pomocny gatunek na coś takiego jak hemoroidy, lol 😮

 2. Mi na szczęście wystarczyło picie ziółek na hemoroidy żeby mi zniknął, dobrze że czasami da sie to załatwić bez interwencji lekarza ^^ Zwłaszcza, że mam raczej stojący charakter pracy i było to naprawdę uciążliwe żeby wytrzymać 8h w salonie.

 3. O karchochu oczywiście słyszałam i jest to jedno z częściej polecanych ziół na hemoroidy. Reszta dla mnie do teraz była anonimowa. Ja stosowałam również dosyć popularne mieszanki, bo z liści szałwii, rdestu, skrzypu, korzenia prawoślazu. Ale oczywiście rozumiem, że na jeden problem może być znacznie więcej niż jedno rozwiązanie

 4. Przy takich lekkich hemoroidach co chcą znikać zioła wydają się dobrą opcją żeby zacząć je stosować, zwłaszcza kiedy jednak operacje chirurgiczne czy gumkowanie to nie jest coś, co robi się z przyjemnością 😛

 5. Ile mniej więcej trzeba pić zioła na hemoroidy by widzieć efekty?
  Taki zestaw ziółek faktycznie pomaga?
  Ile ten Twój mąż pije już herbatki?
  Przy hemoroidach po ciąży też pomoże?

  1. mój pije takie 2 herbaty dziennie, bo mu tak kazałam i jest na opakowaniu. od jakiegoś miesiąca już ją pije i teraz w trasie też. a co do ciąży to nie wiem, ale hemoroidy to hemoroidy.

 6. Jestem w sumie mocno ciekawa tego jak w sumie dzialaja realnie ziola na hemoroidy. Na prawde pomagaja?

  1. mąż jeździ tirami i powiem szczerze, że jemu kupuję mieszankę ziół i realnie już aż takich problemów z hemiolami nie ma. załatwia się normalnie i nie krwawi tak często jak prędzej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

© Kredens Ziołowy
Wszelkie prawa zastrzeżone!